wtorek, 8 stycznia 2019

Moja wspaniała przyjaciółka i Zaginiona Księgarnia wydawnictwa Wilga.

Chciałabym wam dzisiaj zaproponować dwie książki wydawnictwa Wilga, które pojawiły się niedawno na rynku wydawniczym. Jest to "Moja wspaniała przyjaciółka" oraz "Zaginiona księgarnia".Moja wspaniała przyjaciółka to opowieść o dwóch dziewczynkach Lence i Luli, które od urodzenia zostały najlepszymi przyjaciółkami. Były swoimi przeciwieństwami. Jedna spokojna, cicha, lubiąca malować, natomiast druga gadatliwa i szalona. Pewnego dnia Lula zapomniała oddać Lence jej piórnik z kredkami, który był jej w tym dniu bardzo potrzebny. Lenka bardzo się zezłościłą na Lulę i dziewczynki pokłóciły się. Postanowiły, że nie będą już najlepszymi przyjaciółkami.

Właśnie o tym jest ta książka, o zerwanej przyjaźni przez głupotę. Do czego to wszystko doprowadzi? Czy dziewczynki się pogodzą? Tego dowiecie się z książki
.
Od dawna wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają i tak też bywa u przyjaciół. To jest właśnie w przyjaźni piękne. Warto mówić dzieciom jak ważny jest prawdziwy przyjaciel, że takie relacje należy pielęgnować, a nie skakać z kwiatka na kwiatek, a prawdziwa przyjaźń jest bezcenna i rzadko się zdarza, dlatego należy ją doceniać i o nią dbać.
Druga książka pt. Zaginiona księgarnia opowiada o księgarni Pani Minty, którą wszyscy w miasteczku bardzo lubili, ponieważ było to miejsce z duszą, a pani Minty była ekspertem od książek i czytała dzieciom bajki. Pewnego dnia okazało się, że ni stąd ni zowąd księgarnia została zamknięta. Nie było wiadomo co się wydarzyło, gdzie się podziała pani Minty i dlaczego zamknięto księgarnię. Pewnego dnia na drzwiach pojawiła się karteczka, że księgarnia jest na sprzedaż. Milly, dziewczynka która była stałym gościem księgarni, zrozpaczona, że jej ukochane miejsce zniknie, zrobiła rysunek na którym księgarnia wyglądała tak jak dawniej przed laty i powiesiła go na na drzwiach księgarni. Inne dzieci też zaczęły robić rysunki, pisać wierszyki i listy i wieszać je na drzwiach. Co się dalej wydarzyło? Czy księgarnia wróci na swoje miejsce? Co się stało z panią Minty? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę.
Gdy przeczytałam tytuł książki, pomyślałam sobie, że to będzie książka detektywistyczna. Nic bardziej mylnego. Jest to ciepła opowieść o miłości do książek, o przemijaniu i o wspaniałej walce o to co kochamy. Bardzo ciekawa propozycja dla młodych miłośników książek.

TOP