środa, 16 stycznia 2019

Komiksy paragrafowe wydawnictwa Foxgames.

Jakiś czas temu pisałam wam już o komiksach paragrafowych wydawnictwa Foxgames. Niedawno do naszej kolekcji dołączyły kolejne dwa takie komisy: Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler oraz Piraci. Klątwa wyspy Shukanet.

Czym różnią się komiksy paragrafowe od zwykłego komiksu? W komiksach paragrafowych to czytelnik decyduje o przebiegu fabuły. Czytelnik wciela się w wybranego przez siebie bohatera, podczas "wędrówki" musi rozwiązywać zagadki, odnajdywać przedmioty wybierając odpowiednie ścieżki. Nie zawsze ta sztuka się udaje, ale wtedy można zabawę zacząć od początku. Każdy z tych komiksów ma inną fabułę i inny cel gry.

Jeżeli lubicie rozwiązywać zagadki kryminalne seria komiksów o Sherlocku Homesie będzie w sam raz dla was. Ale nie myślcie, że poprawne rozwiązywanie zagadek w tych komiksach będzie łatwe. Te komiksy często pokonują czytelnika i uczą pokory. Jednak okazało się,  że nie jestem taka świetna jak mi się wydawało.
Natomiast Piraci to komiks w którym wcielasz się w dowolnego z piratów i masz za zadanie odnaleźć przyczynę klątwy rzuconej na mieszkańców pewnej wyspy, oraz tę klątwę z nich zdjąć. Każdy z bohaterów ma określone cechy jak siła, zręczność, inteligencja, charyzma, intuicja. Żeby rozwiązać zagadkę, będziesz przechodził labirynty, zbierał różne przedmioty, rozwiązywał zagadki. Czy uda ci się zdjąć klątwę za pierwszym razem? Nie koniecznie, ale gdy poznasz zasady gry, może uda ci się to za drugim razem.Komiksy paragrafowe są świetną alternatywą dla gier planszowych, książek oraz zwykłych komiksów. Dodatkowo uczą myślenia, skupienia oraz co najważniejsze pokażą czy wasze dziecko potrafi wytrwale dążyć do celu, pomimo przeszkód, które staną mu na drodze. Takie komiksy to dobry sposób na ćwiczenie wytrwałości w dążeniu do celu oraz świetna zabawa na długie zimowe wieczory.

Komiksy przeznaczone są dla dzieci od około 8 roku życia.
TOP