czwartek, 30 sierpnia 2018

Piszę i zmazuję od Zu&Berry.

Piszę i zmazuję to kolejne propozycje z nowej serii Zu&Berry, które są nowością w ofercie Fabryki Kart Trefl - Kraków. Tym razem są to karty do nauki literek i cyferek.
Zacznijmy od pozycji Poznaję literki. W skład zestawu wchodzą pojedyncze karty z literami z alfabetu. Na pierwszej stronie znajduje się obrazek, który jest na daną literkę oraz mała i wielka litera oraz podpis z zaznaczoną literką, którą akurat poznajemy na danej karcie.   

Karty są naprawdę ładne, przydatne do uczenia dziecka alfabetu i przy okazji dziecko ćwiczy małą motorykę, czyli sprawność dłoni. Tak właśnie może przygotowywać się do nauki pisania. Gdy dziecko pozna już literki możemy układać je po kolei, tak żeby zapamiętał ich kolejność w alfabecie, co jest bardzo przydatne w szkole.


Teraz czas na liczenie z Poznaję cyferki. Tutaj dzięki temu, że jest tu tylko 9 cyfr karty są bardziej zróżnicowane i podzielone na 3 części z trzema różnymi zadaniami.
Pierwsze karty uczą nas cyfr od 1 do 9. Wszystkie karty są dwustronne. Na jednej stronie poznajemy cyfry, po których równocześnie można pisać, natomiast na drugiej stronie pokazane są przykłady, czyli jeden koń, dwa statki, trzy kwiaty itd.Kolejne karty to nauka ich pisania, a na drugiej stronie nauka liczenia i odnajdywanie odpowiedniej cyfry, spośród trzech zapisanych.
Kolejne karty to zadania do wykonania, które ćwiczą małą motorykę (połącz linie), spostrzegawczość oraz logiczne myślenie (co pasuje do ula?), ćwiczą liczenie itd.
Te karty podobają mi się bardziej, ze względu na różnorodność zadań, które ćwiczą małą motorykę, spostrzegawczość i oczywiście ćwiczą liczenie.

NIe rozpisywałam się dzisiaj nad tymi kartami, ale sami patrząc jak one wyglądają, możecie podjąć decyzję, czy one wam się podobają czy też nie.

13 komentarzy

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. A bo w ogóle to ja myślałam, że to są takie książeczki, a to przecież są karty! I takich to nigdy nie widziałam, mega kreatywny pomysł w ogóle, jestem ich niesamowicie ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie kreatywne zabawy to super sprawa. A karty wydaja się bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 4. O Ooo bardzo lubimy tego typu książeczki co prawda mamy innego wydawnictwa, ale muszę poszukać też tych kart bo są naprawdę fajne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Są świetnie wydane no i wspomagają rozwój dziecka - świetna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa forma nauki literek i cyferek. Naprawdę karty bardzo mi się podobają. Co prawda synek jest jeszcze za mały, aczkolwiek pierwsze literki alfabetu próbujemy poznawać w wersji drukowanej. Kto wie, może z czasem zaopatrzymy się w oba zestawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy sposób na poznawanie literek i cyferek. Syn już zna alfabet i cyferki, ale i tak chyba kupie taki zestaw

  OdpowiedzUsuń
 8. Super są takie gadżety, córka korzystała, teraz będe kupować dla chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój syn jeszcze kilka lat temu uwielbiał takie książeczki zmazywalne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie jestem na tym etapie z młodszym synem. Widzę, że fajna rzecz. Poszukam w sklepach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy książeczkę w której można pisać i zmazywać i jest to aktualnie u nas mega hit ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiekowo idealne dla mojego synka ;-)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP