czwartek, 14 grudnia 2017

Książki dla dzieci na Boże Narodzenie.

Książki dla dzieci na Boże Narodzenie, powinny zagościć w każdym domu z dziećmi. Bez wspólnego czytania oczekiwanie na  święta Bożego Narodzenia nie będzie już takie magiczne. W naszej kolekcji książki na Boże Narodzenie zajmują zaszczytne miejsce i co roku dochodzą jakieś inne pozycje, natomiast te które nam się już znudziły wędrują do innych właścicieli. Dziś chciałabym przedstawić wam kilka propozycji książek dla różnych grup wiekowych.

Książki na Boże Narodzenie dla dzieci

Zacznijmy od maluchów. Specjalnie dla nich Wydawnictwo Wilga przygotowało 2 urocze książeczki Zimowe rymowanki i Wesołe Święta. Książeczki mają twarde strony i zaokrąglone rogi. W obu książeczkach znajdują się rymowane, proste wierszyki o tematyce świątecznej z przepięknymi obrazkami. Książeczki idealne dla dzieci do około 2 roku życia.Dla trochę starszych dzieci od 3-4 roku życia mamy w domu książeczkę Bajki na Boże Narodzenie Wydawnictwa Zielona Sowa. Niestety ta książka nie jest już normalnie dostępna, ale jeżeli spotkacie ją na jakichś wyprzedażach warto ją kupić. Znajduje się w niej 10 przepięknych świątecznych opowieści tj. Zagubiony list, Przyjaciele z piernika, Wigilijny gość. Opowiadania nie raz chwycą was za serce. Niesamowity klimat tworzą bajkowe ilustracje, które mnie zauroczyły do tego stopnia, że powiedziałam, że nigdy się tej książki nie pozbędę. Myślę, że wydawnictwo powinno zrobić dodruk tej pozycji. 


Książką od 4 roku życia jest Kevin sam w domu Wydawnictwa Znak. Córka zakochała się w tamtym roku w niej, ponieważ jest ona równie zabawna jak film, ale ma w sobie piękne świąteczne (i nie tylko) przesłanie. Szczegółową recenzję książki znajdziecie TUTAJ Przejdźmy do książki dla starszych dzieci, takich od 6 roku życia. Chciałabym przedstawić wam książkę "List od..." Katarzyny Ryrych Wydawnictwa Wilga. Książka została napisana specjalnie na zamówienie Empik z myślą o akcji charytatywnej. Cały zysk, czyli 10 zł od książki, zostanie przekazany fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta

Popieramy jak najbardziej tą akcję, a książka sama w sobie jest bardzo piękna, wzruszająca i bardzo wciągająca aż po ostatnią stronę, gdzie nagle okazuje się, że już więcej nic nie ma, a nam jest mało.
Książka opowiada o 12 letnim chłopcu Linusie, który ulega wypadkowi i poznaje Rudolfa oraz Majka, który jest współczesnym Mikołajem w dżinsach i skórze, nie lubi tradycji, ale jak mało kto rozumie potrzeby innych ludzi. Majk zna najgłębsze pragnienie Linusa, czyli poznanie własnego ojca. Czy ta świąteczna przygoda, w której znajdziecie również wartką akcję i niespodziewane zwroty wydarzeń, doprowadzi Linusa do odnalezienia swojego taty? Tego dowiecie się po jej przeczytaniu.
 W książce znajdziemy wspaniałą opowieść przeprowadzającą dziecko przez świat dobra i zła w sposób lekki, ale nowoczesny trafiający w gust i świat współczesnego dziecka. .
Moja córka nie mogła się od niej oderwać. Gdyby nie to, że musiała pójść do szkoły, to książkę przeczytałaby od razu w całości.
Dodatkowo prowadzona jest akcja: List dobrych emocji. Szczegóły znajdziecie na stronie Empiku.Ostatnia nasza propozycja to nie typowa książka, tylko Brulion zabaw na święta wydawnictwa Foksal. Jest to propozycja dla dzieci, które potrafią już pisać i czytać. W środku znajdziecie kilkadziesiąt propozycji najróżniejszych zabaw, niektóre pochodzą z moich czasów dzieciństwa. Brulion wyręczył mnie w robieniu kalendarza adwentowego, pokazuje jak namalować renifera, proponuje różne gry edukacyjne i typowo rozrywkowe, zabawy w labirynt itd. Ten brulion wciągnie dziecko na wiele godzin w świat fantastycznej, kreatywnej świątecznej zabawy. Nie wiem, czy dziecko w jeden rok zdoła go wypełnić w całości. 


Tak przedstawiają się nasze, tegoroczne propozycje książki dla dzieci na Boże Narodzenie. A jaka jest wasza ulubiona książka świąteczna?
TOP