wtorek, 5 grudnia 2017

I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe - Lisciani.

 Nastaje taki czas w życiu dzieci, że kolorowe zabawki to nie wszystko. Zaczynają coraz intensywniej, dokładniej przyglądać się światu i otaczającej je naturze. Obserwacja świata prowadzi do zadawania mnóstwa pytań. Jak to się dzieje, że wulkan wybucha, co jest w kosmosie poza Ziemią, skąd się bierze tornado. Ciekawe świata dziecko takich pytań potrafi zadać tysiące. Możemy kupić książkę, która będzie mądra i odpowie na niektóre z tych pytań, ale czy nie jest dużo fajniej odpowiedzieć na te wszystkie niewiadome przy pomocy eksperymentów naukowych? Myślę, że zdecydowanie jest przyjemniej i dużo ciekawiej dla dziecka i niejednego dorosłego, dlatego chciałabym wam przedstawić I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe firmy Lisciani, które zagościło ostatnio w naszym domu.


Zabawka edukacyjna - I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe firmy Lisciani to zestaw aż 9 eksperymentów z najróżniejszych dziedzin nauki. Dzięki tej zabawce edukacyjnej, dziecko zapozna się z takimi działami nauki jak: geofizyka, astronomia, optyka, paleontologia, meteorologia, botanika, krystalografia, mechanika. Brzmi poważnie i takie właśnie są te eksperymenty. To nie jest zwykła zabaweczka, lecz prawdziwe eksperymenty z prawdziwymi substancjami chemicznymi, dlatego jest ona przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia.


Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do wykonania 9 eksperymentów z dziedzin, które wcześniej wymieniłam oraz przewodnik po świecie nauki. W pierwszej części przewodnika znajdziemy przykłady eksperymentów z rzeczami, które mamy w domu tj. olej, mąka, kapusta, cytryna, jajko itd. Każda propozycja eksperymentu zawiera: wykaz potrzebnych składników, jak należy go wykonać oraz pokazuje na co dziecko powinno zwrócić uwagę, czyli tzw, obserwacje.Następnie podanych jest kilka przykładów eksperymentów ze składnikami chemicznymi, a na koniec przewodnika zostały dokładnie omówione wszystkie 9 eksperymentów.


Przedstawię to na przykładzie eksperymentu z geofizyki. Na początku zostało wyjaśnione samo pojęcie geofizyki, czym się ta dziedzina nauki zajmuje. Najciekawszym obiektem, który badają geofizycy są oczywiście wulkany. W książce pokazany jest jego przekrój. Eksperymentem, które ma przeprowadzić dziecko jest oczywiście wybuch wulkanu. Odkąd pamiętam, to jeden z ulubionych eksperymentów mojej córki, ponieważ jest on bardzo efektowny. W przewodniku został szczegółowo opisany, a do jego zrobienia użyjemy kwasu cytrynowego oraz wodorowęglanu sodu. Gdy skończą się nam już składniki z zestawu, książka podpowiada nam z jakich innych rzeczy, dostępnych w kuchni, możemy robić kolejne wybuchy wulkanu. Bardzo mi się to podoba, ponieważ nie ogranicza zabawy dziecka, tylko do składników z zestawu, dzięki temu dzieci mogą się cieszyć tą zabawką edukacyjną przez wiele lat.
A tak Patrycja bawiła się w paleontologa.

Jak wam się podoba I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe firmy Lisciani? Moja Patrycja najchętniej od razu  zrobiłaby wszystkie eksperymenty. Jeżeli u was w rodzinie jest młody człowiek to zabawki edukacyjne firmy Lisciani to idealny prezent na święta dla dzieci odpowiedzialnych rodziców. Jeżeli to właśnie wy, to zapraszam was na stronę producenta TUTAJ,  gdzie oprócz naszego zestawu znajdziecie jeszcze wiele innych zabawek edukacyjnych dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.
TOP