wtorek, 5 grudnia 2017

I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe - Lisciani.

 Nastaje taki czas w życiu dzieci, że kolorowe zabawki to nie wszystko. Zaczynają coraz intensywniej, dokładniej przyglądać się światu i otaczającej je naturze. Obserwacja świata prowadzi do zadawania mnóstwa pytań. Jak to się dzieje, że wulkan wybucha, co jest w kosmosie poza Ziemią, skąd się bierze tornado. Ciekawe świata dziecko takich pytań potrafi zadać tysiące. Możemy kupić książkę, która będzie mądra i odpowie na niektóre z tych pytań, ale czy nie jest dużo fajniej odpowiedzieć na te wszystkie niewiadome przy pomocy eksperymentów naukowych? Myślę, że zdecydowanie jest przyjemniej i dużo ciekawiej dla dziecka i niejednego dorosłego, dlatego chciałabym wam przedstawić I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe firmy Lisciani, które zagościło ostatnio w naszym domu.


Zabawka edukacyjna - I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe firmy Lisciani to zestaw aż 9 eksperymentów z najróżniejszych dziedzin nauki. Dzięki tej zabawce edukacyjnej, dziecko zapozna się z takimi działami nauki jak: geofizyka, astronomia, optyka, paleontologia, meteorologia, botanika, krystalografia, mechanika. Brzmi poważnie i takie właśnie są te eksperymenty. To nie jest zwykła zabaweczka, lecz prawdziwe eksperymenty z prawdziwymi substancjami chemicznymi, dlatego jest ona przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia.


Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do wykonania 9 eksperymentów z dziedzin, które wcześniej wymieniłam oraz przewodnik po świecie nauki. W pierwszej części przewodnika znajdziemy przykłady eksperymentów z rzeczami, które mamy w domu tj. olej, mąka, kapusta, cytryna, jajko itd. Każda propozycja eksperymentu zawiera: wykaz potrzebnych składników, jak należy go wykonać oraz pokazuje na co dziecko powinno zwrócić uwagę, czyli tzw, obserwacje.Następnie podanych jest kilka przykładów eksperymentów ze składnikami chemicznymi, a na koniec przewodnika zostały dokładnie omówione wszystkie 9 eksperymentów.


Przedstawię to na przykładzie eksperymentu z geofizyki. Na początku zostało wyjaśnione samo pojęcie geofizyki, czym się ta dziedzina nauki zajmuje. Najciekawszym obiektem, który badają geofizycy są oczywiście wulkany. W książce pokazany jest jego przekrój. Eksperymentem, które ma przeprowadzić dziecko jest oczywiście wybuch wulkanu. Odkąd pamiętam, to jeden z ulubionych eksperymentów mojej córki, ponieważ jest on bardzo efektowny. W przewodniku został szczegółowo opisany, a do jego zrobienia użyjemy kwasu cytrynowego oraz wodorowęglanu sodu. Gdy skończą się nam już składniki z zestawu, książka podpowiada nam z jakich innych rzeczy, dostępnych w kuchni, możemy robić kolejne wybuchy wulkanu. Bardzo mi się to podoba, ponieważ nie ogranicza zabawy dziecka, tylko do składników z zestawu, dzięki temu dzieci mogą się cieszyć tą zabawką edukacyjną przez wiele lat.
A tak Patrycja bawiła się w paleontologa.

Jak wam się podoba I'M A GENIUS! - Wielkie Laboratorium Naukowe firmy Lisciani? Moja Patrycja najchętniej od razu  zrobiłaby wszystkie eksperymenty. 

Artykuł sponsorowany
TOP