piątek, 24 lutego 2023

Akademia Mądrego Dziecka - nowości luty

 Co nowego pojawiło się w serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids.pl w lutym? Otóż jest tych nowości kilka, w tym opisane już książki z serii Chcę wiedzieć więcej, kolejne części z serii Poznajemy świat oraz zupełna nowość czyli Poznajemy dinozaury.Poznajemy świat

W serii poznajemy świat pojawiły się m.in. takie tytuły jak: Pojazdy i Farma. Jest to połączenie książeczki z elementami do układania, a raczej powiedziałabym, że dopasowywania. Na każdej ze stron w książeczkach z tej serii znajdziemy ilustracje z pojazdami lub związane z farmą, do których maluchy muszą znaleźć taki sam element i dopasować go do wgłębienia. 


Oprócz dopasowywania i wyszukiwania konkretnych elementów, na każdej ze stron maluchy mają jakieś zadanie do wykonania np. muszą wskazać lawetę, jakiego koloru jest betoniarka czy kurczątko, jaki dźwięk wydaje karetka, traktor itd.


Ta seria to połączenie pierwszych książeczek w których maluch poznaje różne rzeczy związane z pojazdami czy też farmą oraz pierwsze puzzle. To świetna propozycja dla maluszków.


Poznajemy dinozaury

Kto jak kto, ale maluchy wręcz uwielbiają dinozaury. Są to niesamowite stworzenia, które żyły wiele lat temu, lecz inspirują wydawców książek i zabawek. Tak też się stało i w wypadku uwielbianej przez maluchy serii Akademii Mądrego Dziecka, która właśnie wydała pierwsze książeczki o Dinozaurach dla najmłodszych czytelników. Seria zaczyna się od przedstawienia najpopularniejszych wśród dzieci dinozaurów, czyli Diplodoka oraz Tyranozaura. 


Każda z książeczek w bardzo prosty i przystępny sposób przekazuje podstawowe informacje o danym dinozaurze np. dowiemy się, że diplodok ważył tyle co 5 słoni, ciało diplodoka było dłuższe niż 2 ciężarówki, tyranozaur miał zęby większe niż twoja dłoń a ogon pomaga mu utrzymać równowagę.

To przepięknie zilustrowana seria, która jak większość poprzednich posiada ruchome elementy, tak lubiane przez najmłodszych czytelników. Maluchy będą mogły zobaczyć, kto ucieka przed tyranozaurem, odkryć głowę diplodoka w koronie drzewa itd.

TOP