wtorek, 14 lutego 2023

Monopoly - Grzybobranie

 Monopoly jest to chyba najpopularniejsza planszówka na świecie, w którą większość grała lub przynajmniej o niej słyszała. Stała się tak popularna, że ciągle powstają jej nowe wersje. My ostatnio staliśmy się właścicielami Monopoly. Grzybobranie otrzymane z TaniaKsiazka.pl W skład gry wchodzi:

- plansza

- kolekcjonerskie pionki

- banknoty

- karty

- stragany, sklepy

-kostki


Jak to się stało, że cieszy się tak wielką popularnością? Najprostszą odpowiedzią jest hasło zawarte na pudełku: "od zera do milionera". Każdy z nas chce poczuć się bogaty, poczuć władzę nad innymi (gdy krzyczymy czynsz), poczuć te emocje kupowania nowych "nieruchomości", rozwijania ich, żeby inni płacili nam więcej. Myślę, że właśnie dlatego, ta prosta w swej motoryce gra planszowa zdobyła tak wielką popularność wśród graczy tych małych i tych ciut starszych.

Tym razem nie będę opowiadała o zasadach tej gry, bo chyba każdy ją zna. Skupmy się na tym czym się wyróżnia wersja Grzybobranie, od innych gier Monopoly. Pierwszą kwestią są śliczne, kolekcjonerskie pionki. Drugą rzeczą jest oczywiście motyw przewodni, czyli grzyby, las. Jest to świetna opcja dla młodych graczy, dzięki której poznają nazwy wielu grzybów i zobaczą jak wyglądają, dowiedzą się jakie puszcze, czy też bory mamy w Polsce. 


Gra ta uczy podstaw ekonomii, pokazuje wartość pieniędzy, uczy strategicznego myślenia oraz zapewnia zabawę na wiele godzin. Tutaj rozgrywki mogą trwać nawet kilka godzin, dlatego ja osobiście nie przepadam za nią w tym momencie, aczkolwiek, gdy miałam te naście lat nie przeszkadzało mi to i wiem, że są osoby, które potrafią w nią grać po kilka godzin i im się to nie nudzi.


Sprawdźcie ofertę na gry planszowe rodzinne w TaniaKsiazka.pl

TOP