poniedziałek, 7 września 2020

Książki do nauki niemieckiego

 Nauka języków obcych to w dzisiejszych czasach podstawa. Im więcej języków znamy, tym mamy większe szanse na ciekawą pracę, co w dorosłym życiu jest bardzo ważne. Znajomość języków jest również bardzo przydatna, gdy chcemy podróżować, studiować za granicą lub znaleźć zatrudnienie poza granicami naszego kraju. Myślę, że korzyści ze znajomości języków obcych są tak oczywiste, że nie muszę was o tym więcej przekonywać.


Oprócz języka angielskiego, warto znać język ojczysty sąsiada. Mam na myśli język niemiecki, którego znajomość będzie dużym atutem podczas szukania pracy w dorosłym życiu, ponieważ wiele polskich firm współpracuje z firmami niemieckimi. Jest to również język przydatny w branży hotelarskiej. Wielu obywateli niemieckich przyjeżdża do nas w celach turystycznych, natomiast my chętnie korzystamy z atrakcji umiejscowionych za naszą zachodnią granicą. 


Książki do nauki niemieckiegoKsięga niemieckich słówek - A1


Dla najmłodszych uczniów, dopiero co rozpoczynających przygodę z nauką tego języka, chciałabym polecić Księgę niemieckich słówek wydawnictwa Kapitan Nauka. Co w niej znajdziecie? Jest to ładnie ilustrowana książka, w której znajdziecie 600 słówek i wyrażeń z polskimi tłumaczeniami, do których zostały przygotowane nagrania mp3 z prawidłową wymową. Jest to bardzo ważne podczas nauki języka, żeby od razu uczyć się prawidłowej wymowy. Bardzo się cieszę, że wydawnictwo zadbało o to.
Jakie kategorie słówek znajdziecie w Księdze niemieckich słówek? Uczeń pozna  słówka w  kategoriach takich jak: rodzina, dom, czynności, szkoła, pasje, sport, warzywa, owoce, jedzenie, ciało, zdrowie, zakupy, ubrania, pojazdy, zawody, miasto, wieś, lotnisko, kolory, pory roku, liczby, kształty, pogoda, dni tygodnia. Natomiast na samym końcu książki znajdziecie kilka ciekawostek turystycznych.


W książce tej znajdziecie słówka oraz  praktyczne i przydatne zwroty z najważniejszych dziedzin życia. Jest to podstawa od jakiej należy zacząć naukę każdego języka, dlatego jest to odpowiednia propozycja właśnie dla dzieci zaczynających swoją przygodę z nauką języka niemieckiego.


NIEMIECKI GRAmatyka - A2-B1


Gdy już mamy za sobą pierwsze lekcje języka niemieckiego, warto sięgnąć po bardziej zaawansowaną lekturę, która oprócz słownictwa, będzie zawierała w sobie naukę gramatyki, czyli po książkę NIEMIECKI GRAmatyka wydawnictwa Edgard. Wydawnictwo pisze o swojej książce, że jest to nowoczesny podręcznik gramatyki z systemem motywacyjnym. Co mają na myśli?

 Nie jest to typowy, nudny podręcznik do gramatyki. To książka z przygodą, grą i rozwiązywaniem zagadek. Wraz z bohaterami odbędziecie podróż po krajach niemieckojęzycznych z różnych regionów i epok, by dowiedzieć się o nich coś więcej. Przy okazji przechodzenia przez kolejne etapy gry, rozwiązując zadania, uczeń zdobywa nowe umiejętności językowe. Poznaje nowe słownictwo, rozwiązuje ćwiczenia i robi testy powtórkowe. Muszę przyznać, że takiej książki do nauki gramatyki jeszcze nie widziałam.
Hotel Savoy - B1-B2


Gdy wasza znajomość języka będzie już na etapie średnio zaawansowanym, polecam wam przeczytanie w oryginale ciekawej powieści obyczajowej Hotel Savoy wydanej przez wydawnictwo Edgar. Jest  to propozycja klasycznej powieści obyczajowej ze słownictwem tłumaczonym na marginesach oraz z 60 ćwiczeniami leksykalnymi oraz gramatycznymi. Czytanie w oryginale to jedna z lepszych metod nauki języków obcych. Uczymy się z niej czytać ze zrozumieniem, przy okazji przyswajamy nowe słownictwo. Taka niekonwencjonalna metoda nauki, zachęca do samorozwoju językowego. Takie poznawanie i utrwalanie języka obcego to czysta przyjemność, a nie przykry  i nudny obowiązek szkolny, dlatego warto podsuwać dzieciom takie niekonwencjonalne książki do nauki języka obcego, w tym wypadku języka niemieckiego.
Na stronie wydawnictwa znajdziecie również inne tytuły w oryginale.


Już wkrótce będę miała dla was małą niespodziankę w postaci konkursu, w którym będziecie mogli wygrać którąś z tych książek. Co ma wspólnego z tym nasza Ella? Niedługo się przekonacie :)TOP