poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Wspólny pokój rodzeństwa

 Gdy w rodzinie pojawia się kolejne dziecko, często maluchy muszą dzielić ze sobą pokój. Wówczas rodzice zostają postawieni przed dylematem jego urządzenia, tak żeby był on jak najbardziej praktyczny, przestronny, posiadał strefę do zabawy, spania, nauki. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, szczególnie, gdy pokój nie jest zbyt wielki. Dzisiaj chciałabym wam przedstawić kilka opcji jak można urządzić wspólny pokój rodzeństwa.


Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych pomysłów jest wstawienie do pokoju łóżka piętrowego. Nie musimy decydować się na najprostszy model takiego mebla. Wybierając łóżko piętrowe domek, będzie on nie tylko pięknie prezentował się, ale również może służyć dzieciom do zabawy w dom. Taka opcja daje rodzeństwu odseparowanie się od brata lub siostry, gdy jedno z nich będzie potrzebowało chwili samotności oraz uwalnia przestrzeń, którą zajęłoby drugie łóżko w pokoju. Dzięki takiemu zabiegowi pokój jest bardziej praktyczny.Jeżeli posiadamy przestronne pokoje możemy wykonać na zamówienie bardziej skomplikowaną zabudowę, która podzieli pokój na dwie oddzielne strefy, dzięki czemu maluchy nie będą sobie wzajemnie przeszkadzały np. podczas odrabiania lekcji. Gdy będą chciały się z sobą bawić, będą miały do tego wspólną strefę. 

Inną opcją w niewielkim pokoju jest wstawienie łóżka z wysuwanym dołem. Może to być już gotowy model w wysuwanym drugim łóżkiem, ale równie dobrze możemy do tego zastosować szufladę na kółkach pasującą do modelu, który posiadamy. W sklepie Edinos znajdziecie specjalne szuflady, które mogą służyć za schowek lub jako drugie łóżko. Taka opcja sprawia, że dodatkowe posłanie nie zabiera miejsca, natomiast pokój wydaje się przestronniejszy niż w opcji z łóżkiem piętrowym.


Szczegółowe zdjęcie nr 5 produktu Szuflada do łóżek Miles

Można oczywiście postawić dwa oddzielne łóżeczka np. oddzielone od siebie zasłonką, ale jest to opcja do większego pokoju.

Jak widzicie jest kilka możliwości urządzenia pomieszczenia, tak żeby wspólny pokój rodzeństwa był ładny, praktyczny, zapewniał trochę prywatności dzieciom, miał miejsce do zabawy i nauki. 

Firma Edinos przygotowała dla was kod rabatowy o wartości 50 zł przy zakupach za 299zł 

 edinos50 

Artykuł sponsorowany

TOP