piątek, 7 sierpnia 2020

Zakazana pustynia W oku cyklonu - Rebel


Wyobraźcie sobie, że wraz z rodziną lub przyjaciółmi znajdujecie na nieznanych terenach pustynnych. Wasza latająca machina rozbija się na zakazanej pustyni i gubi części bez których nie możliwa jest ucieczka z tej śmiertelnej pułapki. Teraz wszyscy działając razem muszą odnaleźć brakujące części, odbudować maszynę, znaleźć lądowisko z którego uciekniecie oraz nie możecie dać się pokonać żywiołowi pustyni.  Taką niesamowitą przygodę znajdziecie w grze Zakazana pustynia W oku cyklonu - Rebel
W skład gry wchodzi:

- 31 kart burzy
- 13 kart ekwipunku
- 6 kart śmiałków
- 48 znaczników piasku
- 24 dwustronne kafle pustyni/miasta
- 6 drewnianych pionków
- 6 plastikowych wskaźników

Jak uciec z zakazanej pustyni? Reguły tej gry są dość proste. Każdy z graczy losuje kartę śmiałka, każda karta ma dodatkową umiejętność. Rozkładamy kafelki pustyni/miasta w kwadrat 5 na 5 z pustym miejscem w środku, które jest naszą burzą piaskową.  Gracze w swojej turze mogą wykonać od 0 do 4 akcji. Akcja to przesunięcie pionka w linii prostej, usunięcie piasku, wykopaliska lub podniesienie elementu. Gdy gracz wykona ruch czas na burzę piaskową. Ile ruchów wykona tymi kartami zależy od ustawień wiatrometru, im mniej tym lepiej dla nas.Od tego elementu gry w dużym stopniu zależy trudność rozgrywki. Dlaczego? Karty burzy mogą pozbawić nas wody z ekwipunku, przemieszczają burzę piaskową zasypując po drodze kafle piaskiem co bardzo utrudnia przemieszczanie się graczy i robienie wykopalisk a co za tym idzie odnajdywanie zgubionych części. Grę wygrywamy gdy uda nam się dotrzeć do celu z naprawionym statkiem. Przegrywamy, gdy choć jeden z uczestników zostanie pokonany przez pragnienie, zasypany żywcem albo porwany przez wiatr.Dzięki planszy zbudowanej z kafelków oraz ciągłemu przemieszczaniu się ich na planszy w czasie gry ta gra jest nieprzewidywalna i za każdym razem inna co jest jej dużym plusem.

Zakazana pustynia W oku cyklonu wydawnictwa Rebel to dość wymagająca gra kooperacyjna dla starszych graczy, która uczy współpracy, rozmowy, ustalania wspólnej strategii, planowania działań. W takiej grze łatwo zobaczyć jakie cechy ma dany gracz, czy jest urodzonym przywódcą, a może woli podporządkować się grupie. Czy umie współpracować a może jest indywidualistą nie zwracającym uwagę na innych. Ta gra to świetne ćwiczenie na działanie w grupie tak niezbędne do projektów szkolnych a w dorosłym życiu przygotowującym do pracy zespołowej. Nawet najwięksi indywidualiści czasami muszą pracować z innymi. Może na początku będziecie mieli problemy z kooperacją, ale z czasem współpraca idzie coraz lepiej.


TOP