poniedziałek, 14 września 2020

Historia Polski - gra edukacyjna wyd. Kapitan Nauka

Historię własnej ojczyzny każdy powinien znać. Niestety znowu muszę się powtórzyć, co pewnie zaczyna być nudne, ale każdy to wie, że najlepiej zapamiętuje się przez zabawę. Co jest świetne do nauki dat, wydarzeń historycznych? Oczywiście najlepszą metodą są edukacyjne gry planszowe, które łączą w sobie świetną zabawę, naukę oraz wspólne spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować grę wydawnictwa Kapitan Nauka pt. Historia Polski. Tytuł ten mówi nam wszystko o tematyce tej gry. Oczywiście jest nią historia Polski od czasów średniowiecza, aż do czasów PRL.


Historia Polski - gra edukacyjna wyd. Kapitan Nauka


W skład gry wchodzi:

- plansza

- 30 kart z pytaniami

- 15 kart do obserwacji

- 10 kart ruchu

- pionki i kostka


Historia Polski to typowa gra planszowa, w której gracze rywalizują ze sobą. Kto najszybciej dotrze do mety ten wygrywa. Plansza ma pola w 3 kolorach:

- pomarańczowy jest polem neutralnym, przy którym od czasu do czasu gracz może natrafić na strzałkę, która przeniesie go na inne pole, do przodu lub do tyłu.

- czerwony kolor to pole na którym gracz odpowiada na wybrane pytanie z karty koloru czerwonego. Pytania dotyczą całego wcześniej przeze mnie wymienionego okresu historycznego Polski. Jeżeli odpowiedź będzie prawidłowa dodatkowo gracz przesuwa się o jedno pole do przodu.

- niebieski kolor to pole na którym gracz odwraca kartę koloru niebieskiego. Jeżeli znajdują się na nim tylko obrazki, każdy gracz szuka jednego z nich na planszy. Gdy go znajdzie krzyczy historia i pokazuje gdzie go widzi. Kto pierwszy to zrobi ten przesuwa swój pionek o dwa pola do przodu. Jeżeli wylosuje się karta z opisem do obrazka, należy postąpić według wskazówki, która jest na niej zamieszczona. Każdy opis z tych kart jest inny.

Jest to gra dla dzieci od 7 roku życia, które chcą sprawdzić i podszkolić swoją wiedzę z historii Polski. Gra w swoich zasadach jest banalna, ale korzyści są ogromne. Dzieci dowiedzą się różnych ciekawych informacji z historii, dorośli przypomną sobie co nieco. Taka gra zbliży dziadków z wnukami, którzy przy nie jednym pytaniu, będą mogli podzielić się ze swoimi wnukami wspomnieniami z lat młodości. Będą mogli powspominać to co dla ich wnuków jest już tylko historią, a dla nich było ich życiem.Oprócz walorów integracyjnych, gra planszowa Historia Polski świetnie ćwiczy pamięć, refleks oraz spostrzegawczość. Nie mogę nie wspomnieć, że jest przepięknie wydana, a plansza i opakowanie są bardzo solidne.


Wiek graczy: +7 lat
Liczba graczy: 2-5 os.
Wydawnictwo: Kapitan NaukaTOP