poniedziałek, 2 marca 2020

Rysuję i zgaduję - zestawy edukacyjne Kapitan Nauka + KONKURS

Już od najmłodszych lat rodzice starają się pomagać swojemu dziecku w rozwoju logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości, oraz rozwoju cech manualnych takich jak motoryka mała. Nie muszę powtarzać, że nauka przez zabawę to najskuteczniejszy sposób na ciekawe, bezstresowe zdobywanie wiedzy przez dzieci. Dzieci chłoną ją już od okresu niemowlęcego, ale żeby mogły to robić potrzebują do tego odpowiednich pomocy stworzonych specjalnie dla ich grupy wiekowej. Idealne do tego są produkty marki Kapitan Nauka, które posiadają w swojej ofercie serie gier i zabaw dopasowanych do różnych grup wiekowych. Dzisiaj chciałam wam pokazać nowości jakie pojawiły się w ofercie tej marki w ostatnim czasie z serii Rysuję i zgaduję.
W tej serii pojawiły się ostatnio trzy propozycje:
- Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4-5 lat),
- Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem (4-5 lat),
- Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką (5-6 lat)


Każdy z tych zestawów  zawiera w sobie książkę z opisem umiejętności dzieci w danym wieku oraz z zabawami dostosowanymi do danego przedziału wiekowego, zmywalne, dwustronne karty z zadaniami oraz flamaster.

Zadania różnią się od siebie. Ćwiczą z dzieckiem spostrzegawczość, wyobraźnię, małą motorykę, rozumienie poleceń, logiczne myślenie, zadania matematyczne, poszerzają wiadomości w danym temacie itd. Robiąc zadania na laminowanych kartach, możemy później zetrzeć odpowiedzi i zacząć zabawę od nowa, dzięki czemu te karty nie są jednorazową pomocą naukową.
W książce znajdziemy porady psychologa jak: budować poczucie kompetencji, rozbudzać ciekawość poznawczą, jak wspierać samodzielność w uczeniu się, oraz jak ćwiczyć umysł ucznia (pamięć, koncentracje, spostrzeganie, myślenie, kreatywność).
Druga część książki to część praktyczna, czyli konkretne zadania do wykonania dla dzieci.


Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem to zestaw 100 zabaw dla dzieci w przedziale 4-5 lat

Wraz z Eliotem przedszkolaki przeniosą się w świat planet, rakiet i robotów, w którym będą mogły utrwalić sobie umiejętność liczenia do 10. Dodatkowo znajdziecie tutaj zadania wprowadzające maluchy do nauki czytania i pisania. Jak w każdej z tych części znajdziemy zadania rozwijające spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.


Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem to zestaw 100 zabaw dla dzieci w przedziale 4-5 lat.

Tym razem z królikiem Kazikiem dzieci przenoszą się w świat roślin i zwierząt. Te karty są bardzo kolorowe, zachęcające do zabawy z nimi. Tutaj również znajdziemy zadania na liczenie do 10, wstęp do nauki czytania i pisania oraz ćwiczenia na spostrzegawczość i logiczne myślenie. Te karty podobają mi się troszkę bardziej, bo są bardziej uniwersalne, dobrze będą się z nimi bawić chłopcy i dziewczynki, aczkolwiek nie oznacza to, że z robotem nie mogą się bawić dziewczynki. Jak najbardziej jestem daleka od takiego stwierdzenia, bo sama mam córkę, która kocha roboty, planety, superbohaterów itd.


Rysuję z koparką Barbarą to zestaw 100 zabaw dla dzieci w przedziale 5-6 lat.


Znajdziemy w nim zabawy trenujące liczenie do 10, ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania i czytania, dzielenie wyrazów na głoski i sylaby oraz tak jak poprzednio ćwiczenia spostrzegawczości i logicznego myślenia. W tym wypadku zadania mają wyższy poziom trudności niż poprzednie dwa zestawy.Jak widzicie Kapitan Nauka po raz kolejny proponuje nam rodzicom świetne pomoce dla naszych przedszkolaków. Co najważniejsze ich produkty nie tylko są mądre, ale również świetne jakościowo, przemyślane, z pięknymi grafikami i co najważniejsze przystępne cenowo. Jak dla mnie to wystarczające argumenty, żeby wam polecać produkty marki Kapitan nauka.


Zapraszam na konkurs w którym możecie wygrać, któryś z tych trzech zestawów. Konkurs odbywa się na fanpage Superdzieciaczki Tam znajdziecie zasady uczestnictwa w nim.

TOP