wtorek, 29 października 2019

Najlepsze kierunki na wakacje z dziećmi 2020r.

Wakacje dopiero co się skończyły, ale czy to znaczy, że nie możemy  zacząć planować wypoczynku z dziećmi już na następny rok? Oczywiście, że możemy, szczególnie jeżeli jesteśmy osobami oszczędnymi. Wówczas mamy dwie opcje, zostawiamy planowanie na ostatnią chwilę i szukamy promocji last minute, które są dość ograniczone, albo ze sporym wyprzedzeniem planujemy urlop korzystając z ofert first minute.

Niestety nasza polska aura to jedna wielka loteria. Nigdy nie możemy być pewni, że trafimy z terminem wakacji w ładną pogodę. Z tego powodu warto zaplanować sobie wakacje z dziećmi za granicą.

Gdy myślimy o wyjeździe wakacyjnym, od razu nasuwa się kolejne pytanie, czy organizować wakacje we własnym zakresie, czy też wybrać bezpieczniejszą i wygodniejszą wersję wykupienia wakacji w biurze podróży.

Doświadczeni podróżnicy na pewno zdecydują się na wakacje na własną rękę. Ma to swoje zalety jak: niezależność, własne tempo zwiedzania, możliwość odwiedzenia miejsc do których nie docierają turyści, poznawanie lokalnej społeczności. Oczywiście zwiedzanie na własną rękę ma również minusy. Żeby wszystko poszło sprawnie, trzeba mieć smykałkę do planowania, zdobyć informacje o terenie na który chcemy jechać, zarezerwować sobie nocleg, zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, jeżeli będziemy jechali własnym transportem, albo liczyć na dobrze działającą komunikację w danym kraju.

W czasach, gdy większość ludzi mówi w języku angielskim  i  nie jest to już barierą, taki  urlop to wspaniała alternatywa dla drogich wakacji w naszym kraju.

Najlepsze kierunki na wakacje z dziećmi 2020r.

Chorwacja

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków od wielu lat. Nic w tym dziwnego. Ten oddalony o niecałą dobę jazdy kraj charakteryzuje się lazurowym morzem, wspaniałą pogodą oraz przepięknymi antycznymi zabytkami, oraz pyszną kuchnią.

Najciekawszymi miejscowościami turystycznymi Chorwacji jest Dubrownik z przepiękną starówką, Szybenik z czterema twierdzami, Poreć z bazyliką Eufrazjana oraz Pula w której będziemy mogli podziwiać ogromny amfiteatr.

Jadąc na wakacje możemy zatrzymać się w hotelu, albo wynająć apartament lub też dom dla większej grupy osób. Dzięki opcji wspólnego wynajmu domu z rodziną albo przyjaciółmi możemy spędzić tygodniowe wakacje za rozsądną cenę. Tutaj znajdziecie ciekawe oferty na noclegi w Puli w Chorwacji.
Hiszpania

Hiszpania to trzeci kraj najchętniej zwiedzany na świecie. Wcale się temu nie dziwię, ponieważ zachwyca zabytkami, przepiękną architekturą, cudowną pogodą oraz zróżnicowanym krajobrazem od przepięknych plaż, aż po wspaniałe góry.

W Hiszpanii warto zobaczyć Barcelonę, Costa Brava, Madryt, Segowię oraz wiele innych wspaniałych miejsc, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Węgry

Wraca moda na wyjazdy na Węgry, szczególnie nad Balaton. Największym miasteczkiem turystycznym nad tym wielkim jeziorem jest Siofok, położony na jego południowym brzegu. Jest to propozycja dla miłośników kąpieli i leniuchowania, ponieważ tutaj główną atrakcją są piękne plaże. Noclegi w Siofok to świetna baza wypadowa do zwiedzania takich miejsc jak: Budapeszt z przepięknymi zabytkami, Tapolka z wodami termalnymi w jaskiniach czy też Heviz z największym naturalnym jeziorem termalnym w Europie.

Grecja

Grecja to kolejna lokalizacja, która kusi turystów wspaniałymi zabytkami, pięknymi plażami, przepysznym jedzeniem i idealną pogodą. Będąc w tym kraju nie możemy pominąć Aten z Akropolem i innymi starożytnymi budowlami, Meteory, Santorini, czy też Zatokę Wraku. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, bo jest to kraj, który warto samemu zwiedzić i pokazać jego wspaniałości dzieciom.


Gdy już znamy miejsce w które chcemy pojechać, należy pomyśleć co koniecznie trzeba zabrać na wyjazd zagraniczny. Pamiętajmy, żeby wyrobić dowód tożsamości dzieciom, jeżeli jeszcze takiego nie posiadają. Niezbędna nam będzie również karta EKUZ, którą od ręki uzyskamy w oddziałach NFZ. Przed wyjazdem nie zapomnijmy również zadbać o dodatkowe ubezpieczenie.


Jeżeli o wszystkim pomyślimy wakacje za granicą  powinny być relaksem w przepięknym miejscu z fantastyczną pogodą.

Źródło zdjęć: Pixabay.com
Artykuł sponsorowany
TOP