piątek, 31 maja 2019

I'm a genius, seria dla młodych pasjonatów nauki

I'm a genius to seria dla młodych pasjonatów w której chłopcy i dziewczynki znajdą coś co może ich zainteresować. Znajdziemy w niej zestawy: z eksperymentami, przyrodnicze, pierwsze spa, do nauki języków, o kosmosie itd. Wybór jest naprawdę szeroki.
Kiedyś pokazywałam wam Wielkie Laboratorium Naukowe - Liściani, natomiast dzisiaj chciałabym zaprezentować wam kolejne 3 zestawy z tej serii, które nas zainteresowały. Jest to: Stwórz własny ekosystem, Poznaj ciało człowieka, Moje pierwsze SPA.
I'm a genius, seria dla młodych pasjonatów nauki

Zestawy I'm a genius to nie są typowe zabawki, to wspaniałe pomoce naukowe, które w ciekawy sposób przybliżają dziecku zagadnienia naukowe. Do każdego zestawu dołączona jest książeczka, która porusza i wyjaśnia temat przewodni danego zestawu.


W zestawie I'm a genius Stwórz własny ekosystem Liściani, dzieci dowiedzą się co to jest Ziemia, co składa się na tzw system Ziemi, co to jest i co wchodzi w skład środowiska naturalnego, co to jest ekosytem, jak dbać o swój ekosystem, który dziecko sobie samo stworzy z elementów jakie znajdują się w zestawie plus kilka dodatkowych rzeczy jakie można przynieść z podwórka lub lasu.


Drugi zestaw, który chcę wam przedstawić to I'm a genius Poznaj ciało człowieka Liściani. W skład tego zestawu wchodzi:


- książeczka z informacjami o układach, szkielecie, mięśniach oraz kilka faktów z historii
- model szkieletu do złożenia
- karty z narządami i ich opisem
- plansze przedstawiające szkielet, układ krwionośny, mięśnieJest to zdecydowanie fascynująca pomoc naukowa, idealna dla młodych miłośników biologii, przyszłych lekarzy oraz dla dzieci, które po prostu są ciekawe  jak zbudowany jest człowiek. Będzie to idealne uzupełnienie tego czego dzieci uczą się w szkole.

Trzeci zestawI'm a genius  Moje pierwsze Spa Liściani  bardziej jest w klimatach dziewczęcych, ale jeżeli chłopiec chciałby zrobić takie sole dla mamy, albo dla siebie to czemu nie. Wszystko zależy od zainteresowań naszych dzieci, a nie od płci.


Co w tym zestawie znajdziemy? W jego skład wchodzi:

- przewodnik
- gruboziarnista sól
- buteleczka z aromatem
- probówka
- tasiemka
- tiul
- malutka buteleczka
- pipeta
- rękawiczki
- barwniki spożywczeKierując się wskazówkami z instrukcji, dziecko samo zrobi kolorowe sole do kąpieli, które później może wykorzystać samo, albo podarować komuś w prezencie, pięknie zapakowane w tiul.

Jak widzicie wybór tematyki zestawów jest bardzo szeroki, a to tylko część tego co oferuje ta seria. Dzięki niej młode, ciekawe świata dziecko, będzie mogło poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności, może nawet dzięki takiemu zestawowi zabłyśnie kiedyś swą wiedzą w szkole.

Jako rodzic uważam, że ważne jest aby kupować takie zestawy dzieciom, żeby podsycać w nich tę ciekawość świata je otaczającego oraz budowy ich samych. Nauka wcale nie musi być nudna, trudna. Nauka jest piękna, fascynująca, tylko trzeba ją w odpowiedni sposób przedstawiać. Tak właśnie naukę przedstawia  seria I;m a genius Liściani.

Artykuł sponsorowany
TOP