środa, 2 listopada 2022

Bajkowi bohaterowie - książka z otwieranymi okienkami

 Książka z otwieranymi okienkami to seria wydawnictwa HarperKids, której bohaterami są postacie ze znanych i lubianych przez dzieci bajek. Tym razem znajdziemy w niej ulubionego przez maluchy Binga oraz Misia Paddingtona.
Gdzie jest Bing?Gdzie jest Bing to książeczka z otwieranymi okienkami w której najmłodsi czytelnicy, fani sympatycznego Bonga, będą wraz z jego przyjaciółmi, bawili się z nim w chowanego. To wspaniała zabawa na żywo, ale również ciekawy motyw książeczek z okienkami, gdzie bohater ukryty jest w jakimś okienku, a maluch ma za zadanie go odnaleźć.


Każda strona to inne miejsce zabawy, dlatego maluchy będą szukały Binga  w parku, czy też w przedszkolu. Dodatkowo na każdej ze stron znajdziemy dodatkowe zadanie takie jak odnalezienie trzech kaczek, czy dwóch wydmuszek, czy żółtej lokomotywy.


Zaginiona kanapka.Kanapka z marmoladą to element charakterystyczny dla populanego w Wielkiej Brytanii Misia Paddingtona. Nasze opowiadanie z okienkami zaczyna się w momencie, gdy Miś Paddington budzi się z drzemki i orientuje się, że jego kanapka z marmoladą, którą miał zjeść na podwieczorek zniknęła.Dla naszego misia to wielka zagadka. Młodzi czytelnicy razem z Paddingtonem muszą ją rozwiązać. Kartka po kartce będziemy poruszać się po całym domu, patrząc gdzie rozsypane są okruszki z kanapki. Młody czytelnik będzie mógł zajrzeć pod kanapę, do kosza na pranie, do szuflad w kuchni, pod donicę  w ogrodzie, aż krok po kroku dojdziemy do rozwiązania tej tajemniczej zagadki. Kto zabrał Paddingtonowi kanapkę dowiecie się z książki.


TOP