piątek, 15 lipca 2022

Roślinkowa książka


Roślinkowa książka otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to nietypowy, wręcz można rzecz, że wyjątkowo urokliwy zielnik, który przeniesie maluchy w świat roślin, które nas otaczają. Cóż w nim niezwykłego, co wyróżnia go spośród innych książek opisujących świat roślin? Otóż jego ilustracje zostały wydziergane przez Annę Salamon, a książka oprócz ciekawych informacji zawiera wierszyki oraz zadania do wykonania.
Przygodę z roślinami zaczynamy od wiosny. To wówczas świat budzi się do życia, a wraz z nim  rośliny. Strona po stronie przechodzimy przez różne pory roku. Poznajemy wiosenne rośliny takie jak: przebiśnieg, krokus, żonkil, tulipan, szafirek. Dowiadujemy się, w jaki sposób pobierają one składniki odżywcze i wodę z gleby. W publikacji nie zabraknie też drzew (brzoza, sosna, topola biała), krzewów (bukszpan, lilak, borówka) i ziół. Zdobędziemy sporą wiedzę o tym, w jaki sposób możemy wykorzystać florę w życiu codziennym: z brzozy można zbierać bardzo zdrowy sok, ze szczawiu zrobić zupę, a z pokrzywy sałatkę. Na ból brzucha pomoże nam herbata z mięty, a liście babki zwyczajnej to świetne naturalne opatrunki.
Poza informacjami o roślinach, ich zastosowaniu, miejscu w kulturze znajdziemy opowieść o relacjach międzyludzkich, spędzaniu wolnego czasu z dziadkami na spacerach, w ogrodzie. Z książki bije spokój, życie w zgodzie z naturą w wielopokoleniowej rodzinie, gdzie wnuki z radością spędzają czas na dworze z rodzicami i dziadkami.To przepiękna książka, która zachwyca wyjątkowymi wydzierganymi ilustracjami, pełnymi szczegółów i wiernie odwzorowującymi rośliny, którą warto mieć w swojej biblioteczce.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl
TOP