poniedziałek, 25 lipca 2022

Moja krew ma moc

 Dzieci często nie zdają sobie sprawy jak zdrowe odżywianie jest ważne dla naszego organizmu, dla jego prawidłowego funkcjonowania, naszego dobrego samopoczucia. Ale jak przekazać im takie informacje, żeby nie tylko to zrozumiały, lecz również zaczęły zdrowo się odżywiać, przemogły swoje żywieniowe niechęci. I tym razem z pomocą przyjdzie wam książka pt. Moja krew ma moc otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


Głównym bohaterem tej historii jest Adaś. To chłopiec w wieku przedszkolnym, który, jak zresztą wiele innych dzieci, uwielbia podjadać różnego rodzaju słodycze. Pewnego dnia, po zjedzeniu wielkiej ilości niezdrowych łakoci, nasz bohater nie czuje się dobrze. Nie ma siły na zabawę, jest blady, zmęczony, nie ma apetytu. Mama postanawia zaprowadzić go do lekarza, gdzie zlecone zostaje badanie krwi. Po otrzymaniu wyników okazuje się, że Adaś ma anemię, na którą dostaje specjalny syrop i przykazanie, żeby jeść dużo produktów bogatych w żelazo. Dzieci z książki dowiedzą się co to jest anemia, dlaczego przy tej chorobie krew traci swą moc, jak istotną funkcję pełnią czerwone krwinki i jakie są skutki ich braku. Oczywiście maluchy nie zostaną bez odpowiedzi co trzeba robić, żeby ową moc odzyskać. Poznają produkty, które utrzymują nasz organizm w dobrej formie oraz ciekawe przepisy na koktajl, kulki mocy, czy też pastę na kanapki, pełne żelaza i innych składników nam niezbędnych. Natomiast sama historia z pewnością uświadomi maluchy, że warto jeść zdrowo, żeby być zdrowym i pełnym energii do zabawy, a sama wiedza i porównania w niej wykorzystane są tak dobrane, że każdy przedszkolak bez problemu zrozumie istotę problemu. 

To wspaniała, mądra książka, bardzo przystępnie napisana, która przekazuje bardzo ważną wiedzę życiową, która przyda się na lata. Całość dopełnią ładne, kolorowe ilustracje.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP