piątek, 29 lipca 2022

Komiksy dla dzieci i młodzieży- nowości lipiec

 Jakie nowości pojawiły się na rynku z wydawnictwa Egmont? Otóż w tym miesiącu chciałabym wam przedstawić aż sześć propozycji dla dzieci w wieku oraz szkolnym. Komiksy i ich tematyka są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.Pan Borsuk i pani Lisica. Ani chwili wytchnieniaTo już czwarta część przygód leśnej rodzinki patchworkowej, w której skład wchodzi tata Borsuk, mama Lisica, jej córka Róża oraz trójka dzieci pana Borsuka. Tym razem zastajemy naszych bohaterów na progu zimy, gdy czynią do niej przygotowania. Borsuk każe wszystkim zbierać suche liście paproci, żeby było im ciepło w zimie. Nie każdemu się to podoba. Borsuk Borek nie lubi robić tego co wszyscy. Gdy nadchodzi zima borsuki stają się bardziej ociężałe, spokojne, dłużej śpią. Mała Róża nie może tego na początku zrozumieć, ponieważ sama jest ruchliwą małą lisiczką skorą do zabawy. Dla niej zima to tak samo dobry czas na zabawę jak każdy inny, lecz jej bracia borsuki nie chcą już się z nią tak bawić, w szczególności Borek, który do dobrego samopoczucia potrzebuje dużo snu. Mama Lisica tłumaczy córce, że każdy z nas jest inny, ma różne potrzeby i należy to uszanować. Czy mała lisiczka to zrozumie? Jaki prezent zrobi razem z mamą dla borsuków? 


To kolejna, ciepła opowieść z tej serii, która pokazuje, że gdy się chce to nawet najróżniejsze charaktery, tryby życia mogą zgodnie ze sobą funkcjonować, po prostu wystarczy być wobec siebie wyrozumiałym i akceptować siebie nawzajem takimi jakimi jesteśmy.


Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb.


To już trzecia część niesamowitych przygód rodzeństwa Rabatków, czyli małych króliczków, które uwielbiają się bawić. Co tym razem im się przydarzy? Otóż sam  tytuł zdradza i okładka dużo zdradzają co do fabuły tej części komiksu. Tym razem nasze maluchy wyruszą na poszukiwanie pirackiego skarbu swojego pradziadka. Ale jak do tego doszło? Otóż tata Rabatków co wieczór czyta im książki. Tym razem była to opowieść o piratach i ukrytych skarbach. Maluchy również chciały przeżyć taką przygodę. Gdy następnego dnia poszły z tatą nad rzekę Narcyz potknął się o pewną butelkę, ale nie była to zwyczajna butelka, lecz zawierająca w sobie mapę skarbów. W międzyczasie ciocia Cynia zaczęła głośno krzyczeć, że została okradziona. Tata Rabatek ruszył jej z pomocą, a maluchy miały grzecznie czekać na niego nad rzeką, lecz ... No właśnie , kto by się oparł mapie skarbów i bogactwu ukrytemu gdzieś na wyciągnięcie ręki. Tak oto zaczęła się niesamowita przygoda rodzeństwa Rabatków. Oczywiście i tym razem nie obyło się bez postaci złej i podstępnej, która chciała odebrać skarb i zjeść nasze króliczki.


 Jak przebiegnie poszukiwanie skarbów? Czy króliczki wyjdą z tej przygody bez szwanku? Co znajdą nasi poszukiwacze skarbów? Tego dowiecie się z komiksu pełnego przygód, niebezpieczeństw, ale jednocześnie fantastycznych zagadek, dreszczyku emocji i tajemnicy.


Kosmosmerf


Jednemu ze Smerfów zamarzyło się poznać inne planety. Nie wiedział jak może to zrobić, dlatego poszedł po pomoc do Papy Smerfa, który zdradził mu sposób, lecz był on bardzo trudny i długotrwały w realizacji. Smerf był bardzo zawiedziony, aż wpadł na pewien pomysł. Postanowił zbudować rakietę kosmiczną. Po wielu dniach ciężkiej pracy, próbował wystartować, lecz jego próba zwiedzenia kosmosu okazała się fiaskiem. Smerf był  bardzo załamany. Zmartwiony Papa Smerf postanowił mu pomóc i zrealizować jego marzenie. Powiedziano mu, że rakieta miała usterkę, którą już naprawiono i zachecono go do kolejnej próby, ale zanim wszedł do maszyny dali mu specjalny napój usypiający. 

Czy Papie Smerfowi i reszcie uda się spełnić marzenie lotu na inną planetę? Kim są Grotosmerfy? 

W tej księzce znajdziecie również drugie, krótsze opowiadanie pt. Smerfozmieniacz pogody, w którym głównym bohaterem jest Pracuś i jego wynalazek smerfozmieniacz pogody, który co nieco namiesza nie tylko w pogodzie.


Najwybitniejsi naukowcy - Ada Lovelace


Doszły kolejne części z serii Najwybitniejsi naukowcy. Tym razem główną bohaterką jest czarodziejka liczb - Ada Lovelace, która urodziła się w Anglii 1815r. jako córka słynnego poety George'a Byrona. Był to wielki hulaka, dlatego jej matka odeszła od niego, gdy Ada miała zaledwie miesiąc zabierając ją ze sobą. Gdy dziewczynka dorastała, okazało się, że jest wyjątkowo uzdolniona matematycznie. Szukając dobrego nauczyciela dla Ady, panie trafiły w towarzystwo naukowców, gdzie poznały Charlsa Babbage, który budował maszynę liczącą. Po latach Ada napisała algorytm, wielu uważa, że był to pierwszy program komputerowy.


Najwybitniejsi naukowcy - Galileusz


Komiks ten opisuje życie i pracę naukową słynnego Galileusza, który urodził się w 1564r. w Pizie we Włoszech. Był synem muzyzka i matematyka, który nauczył go, że nie należy wierzyć w to co inni twierdzą dopóki samemu na własne oczy nie przekona się o słuszności ich twierdzeń. Tak właśnie robił ten wybitny naukowiec, przy okazji podważając wiele twierdzeń np. Arystotelesa.


 Na początku naukowiec nauczał matematyki na kilku uniwersytetach, konstruował własne przyrządy do pomiarów, aż pewnego dnia poproszono go o skonstruowanie teleskopu (aczkolwiek, jeszcze wtedy nie był on tak nazywany). Dzięki temu przyrządowi ciekawy świata i kosmosu Galileusz zaczął obserwować planety i gwiazy podważając nauki Arystotelesa i samego kościoła. Idąc dalej zaczął twierdzić, że nauki nie powinno się mieszać z religia, co jak możecie się domyślić nie spodobało się kościołowi. Po latach i wielu przełomowych publikacjach Galileusz został osądzony przez inkwizycję, która nałożyła na niego dożywotni areszt domowy i zabroniła badać kosmos. W tym czasie naukowiec powrócił do badań matematycznych nad ruchem ciał.

DC Liga Superpets. Wielka psotaNa sam koniec coś dla miłośników superbohaterówi super ... W tej książce spotykają się dobrze wszystkim znani bohaterowie: Batman, Superman i Wonder Woman oraz ich czworonożni odpowiednicy, czyli zwierzęta, którzy są podopiecznymi naszych superbohaterów, lecz oni sami również mają niezwykłe moce, dużo energii i chęć ratowania świata. Oczywiście nie może również zabraknąć złych bohaterów. Z kim będą walczyć? Ich przeciwnikiem będzie Mister Mxyzptik. Chochlik i siewca chaosu. Super-Pets będą musieli zjednoczyć siły. Inaczej losy świata staną pod znakiem zapytania!Najważniejszą informacją dla fanów filmowej wersji DC Liga Superpets jest to, że ten komiks nie jest książkową wersją filmowej historii. Akcja komiksu rozpoczyna się po zakończeniu filmowego wątku, więc możecie je czytać i oglądać niezależnie od siebie, a ten komiks będzie jego idealnym dopełnieniem.


Te i inne komiksy znajdziecie na stronie Egmont.pl
TOP