piątek, 28 stycznia 2022

Akademia Mądrego Dziecka - nowości styczeń 2022

 Seria książeczek dla maluchów i dzieci przedszkolnych - Akademia Mądrego Dziecka nadal się rozrasta. Z własnej młodości pamiętam kartonowe książeczki z dziurkami, po pewnym czasie doszły książeczki z przesuwanymi elementami, propozycje poruszające tematy nauki, ćwiczenia przyrodnicze, pierwsze gry, cykl książek Pomóż mi przetrwać oraz pudełko pełne zabawy. W roku 2022 seria dla najmłodszych powiększa się o serię zabawa i przygoda, czyli książeczki typu pop-up oraz wiem co jem. Jak widzicie, ulubiona seria rodziców maluchów cały czas rozwija się bardzo prężnie, natomiast ja dzisiaj chciałabym wam przedstawić nowości, które pojawiły się w niej w miesiącu styczniu.

Pierwsze bajeczki

W serii Pierwsze bajeczki pojawiły się nowe tytuły: Dzień dobry, traktorku!, Pora na kąpiel, hipopotamku!, 

Bardzo dobrym opisem tej serii jest umieszczony na końcu każdej książki napis: Radosne odkrywanie świata. Muszę się z nim całkowicie zgodzić. Każda z tych książeczek to miłe, proste w swojej treści opowiadanie z ruchomymi obrazkami, które uwielbiają najmłodsi czytelnicy. Dzięki nim nie są to zwykłe książeczki, lecz pomoce dla rodziców do aktywnego czytania, poznawania świata w sposób ciekawy dla maluchów.

Tym razem nasi młodzi czytelnicy dowiedzą się jak wygląda dzień małego hipopotamka, który uwielbia się kąpać, bo woda to jego żywioł. Druga książeczka pokazuje do czego służy traktor w gospodarstwie. Dzieci będą mogły poruszać jego wielkimi kołami, orać pole, czy podnosić bale siana.


Zwyczaje zwierzątŚwiat zwierząt jest niezmiernie ciekawy, intrygujący, wzbudzający podziw, zdumienie. Zostało to wykorzystane w książeczkach Zwyczaje zwierząt, które opisują niesamowite przypadki  zwyczajów wśród zwierząt związanych z robieniem kupy oraz kąpielą. Dzieci dowiedzą się, że odchody pandy są zielone, a wambata mają kształt klocków. 
Z drugiej książeczki maluchy dowiedzą się, że kotki myją się swoimi szorstkimi językami, natomiast nosorożce biorą błotne kąpiele. 

W książeczce znajdują się rozkładane ilustracje, które np. z motylka przekształcają się w myjącego się jeża. Taka forma powoduje duże zaciekawienie wśród najmłodszych czytelników.


Zabawa i przygoda 

Zabawa i przygoda to najnowsza seria z Akademii Mądrego Dziecka, która wykorzystuje bardzo popularny wśród rodziców i oczywiście dzieci motyw pop-up, czyli z przestrzennymi ilustracjami, dzięki którym książeczki są wyjątkowe. W tej serii pojawiły się miedzy innymi tytuły: W drogę i Pogoda.


Głównym bohaterem książeczki W drogę jest chłopiec, który wyobraża sobie, że jest kierowcą. Na kolejnych stronach zawozi swoich przyjaciół w różne miejsca: autobusem jadą do szkoły, samochodem na piknik, statkiem płyną wśród fal, a samolotem ruszają na podniebną przygodę.

Natomiast książeczka Pogoda pokazuje jak mała dziewczynka lubi się bawić na dworze. Jej zabawy uzależnione są od pory roku i pogody jaka panuje w danym czasie, dlatego widzimy jak puszcza latawca, bawi się hulającymi na wietrze liśćmi, czy też skacze po kałużach pod parasolką.I jak podobają wam się nowości wydawnictwa Harperkids.pl z serii Akademia Mądrego Dziecka? Nam jak zwykle podobają się bardzo.

Zdjęcia: Harperkids.pl

TOP