piątek, 22 lutego 2019

Każda kobieta powinna o tym pamiętać.

O czym każda kobieta powinna pamiętać? My - mamy, panie domu, po prostu kobiety, musimy pamiętać o wielu rzeczach. Na naszych głowach jest prowadzenie domu, opieka nad dziećmi, często również praca zawodowa. Troszczymy się o męża, nasze pociechy, rodziców, a kto troszczy się o nas i o nasze zdrowie? 

Często w tym wiecznym zaganianiu, dużej ilości obowiązków, zapominamy o sobie. Gdy przypomnimy sobie, że my również jesteśmy ważne, zapisujemy się na siłownię, staramy się zdrowo odżywiać, czyli prowadzić zdrowy tryb życia. Raz w roku pójdziemy do ginekologa, zrobimy cytologię, zrobimy badania potrzebne do pracy, ale ile razy na wizycie u lekarza miałyście badanie piersi, robione USG? Mój lekarz praktycznie nigdy sam z siebie nie bada piersi. Dlatego my, mamy, żony, po prostu kobiety, powinnyśmy same zadbać o jak najlepszą profilaktykę piersi. 

Co możemy w tym temacie dla siebie zrobić? Oczywiście robić USG, od około 40 roku życia robić mammografię i regularnie badać się w domu. Jeszcze kilka lat temu mogłyśmy wykonywać tylko badanie palpacyjne, czyli badanie dotykiem. Natomiast od kilku lat dostępne jest urządzenie do badania piersi, które nazywa się BrasterCo to jest Braster?

Braster jest to urządzenie do samobadania piersi, dzięki któremu w łatwy sposób, w warunkach domowych można robić comiesięczne badania piersi. Urządzenie to monitoruje rozkład temperatury w piersiach. Obszary o podwyższonej temperaturze mogą świadczyć o zmianach złośliwych w tym obszarze. 

Jak używa się urządzenia Braster?

Gdy zaopatrzymy się w urządzenie, należy wykupić do niego pakiet badań. Następnie należy pobrać darmową aplikację Braster Care na smartfon lub tablet i zalogować się na stronie. Oprócz danych osobowych, będziecie musiały odpowiedzieć na takie pytania jak: stan zdrowia, badania jakie w ostatnim czasie robiłyście, czy były przypadki zachorowań na nowotwory piersi w najbliższej rodzinie.

Następnie aplikacja pomoże wam wybrać odpowiedni rozmiar piersi oraz przejść przez kolejne etapy,  takie jak aklimatyzacja, dobór odpowiedniej matrycy do analizy, w zależności od temperatury ciała, a także samego badania. Obrazy, które zostaną wytworzone podczas badania, zostają przesłane do Centrum Telemedycznego Braster. Wyniki badań otrzymamy w ciągu 48 godzin.

Jak widzicie urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Dodatkowo aplikacja przypomina o comiesięcznym badaniu i dba żeby zostało przeprowadzone w odpowiednim czasie podczas cyklu miesiączkowego.

Wcześnie wykrywając chorobę mamy dużo większe szanse na całkowite wyleczenie niż, gdy zostanie ona zdiagnozowana w późniejszym stadium.

Nie narzekajcie, że nie macie czasu, że kolejki do lekarza są długie, po prostu zróbcie już teraz coś dla swojego zdrowia, bo jak widać domowa profilaktyka jest w zasięgu waszych rąk. Korzystajmy z darów tak szybko rozwijającej się nauki, żeby cieszyć się zdrowiem do późnych lat.


Profilaktyka to podstawa, więc koniecznie zajrzyjcie na stronę Braster, żeby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym innowacyjnym urządzeniu do domowego badania piersi.

10 komentarzy

 1. Bardzo ciekawe urządzenie. Masz rację profilaktyka najważniejszą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. znam to urządzenie, nawet kiedyś o nim u siebie pisałam, ciekawa sprawa, na pewno godne polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Urządzenie, o którym powinna wiedzieć każda kobieta i tak jak różnej maści depilatory są w powszechnym użyciu, tak to urządzenie powinno znaleźć miejsce u każdej kobiety. W końcu profilaktyka jest najważniejsza!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne to urządzenie. U mnie zwykle badanie palpacyjne jest ciężkie do wykonania przez bardzo dużą gruczołowatość puersi więc zostaje tylko usg. Ale to urządzenie mnie naprawdę zaciekawiło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe urządzenie jednak mimo wszystko chyba bardziej ufam swoim palcom i specjalistycznym badaniom wykonywanym przez lekarza

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, często jest tak, że pamiętamy o 1000 spraw, a swoje zdrowie spychamy gdzieś na bok...

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne to urządzenie!
  Niejednej z nas by się przydało. Znam wiele takich kobiet, które wszystko robią dla innych, a o sobie nie pamiętają. To urządzenie przypominałoby im, że muszą się zbadać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa rzecz, muszę koniecznie dowiedzieć się o nim więcej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądre urządzenie i uważam, że każda kobieta powinna mieć takie w swoim domu

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe urządzenie. Profilaktyka jest dużo lepsza od leczenia chorób.

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP