poniedziałek, 4 lipca 2016

Trefl - Tajemnicze podziemia.

Trefl - Tajemnicze podziemia to kolejna gra logiczna, którą chcę wam przedstawić. Jest to propozycja z serii Dr Knizia poleca, stworzonej przez doktora matematyki Reinera Knizię. Jest on twórcą blisko 600 gier, wśród których wiele zdobyło nagrody i wyróżnienia.
Na czym polega gra?

Gracze mają za zadanie ułożyć korytarze podziemia z płytek losowanych przez najmłodszego gracza.  Osoba losująca, swoje potasowane płytki trzyma w stosie i pokazuje górną płytkę reszcie graczy, którzy szukają wśród swoich płytek takiej samej i wszyscy gracze układają ją w dowolnym miejscu planszy. I tak do czasu aż cała plansza zostanie wypełniona, czyli 16 płytek.Po ułożeniu wszystkich płytek wędrujemy korytarzami, szukając skarbów lub napotykając na potwory.Skarby zaznaczamy żółtymi krążkami a potwory czerwonymi. Skarb to 1 punkt, natomiast potwór to -2 punkty. Kto zdobędzie najwięcej punktów ten wygrywa.


Trefl - Tajemnicze podziemia to bardzo fajna gra logiczna, ćwicząca główkę młodych i tych starszych :) Wbrew pozorom gra nie jest taka łatwa. Ułożenia logicznych labiryntów nie można się nauczyć na pamieć, ponieważ wszystkich płytek jest 20, a w grze wykorzystujemy tylko 16. Okazało się, że jestem beznadziejna w tego typu grach :( natomiast dzieciaki radzą sobie dużo lepiej i uczą się na swoich błędach.
Gry planszowe mają to do siebie, że nie można grać w nie w pojedynkę. Tutaj jest inaczej. Gdy dziecko nie ma z kim grać, może robić to sam. W tym wypadku z nikim nie rywalizuje, tylko stara się zdobyć jak najwięcej punktów

Podsumowując Tajemnicze podziemia firmy Trefl to wciągająca gra logiczna.  Zapewni nam zabawę na wiele godzin, ćwicząc przy okazji zdolności logicznego myślenia, pamięć, koncentrację.


Tajemnicze podziemia:

Firma: Trefl
Wiek graczy: 6+
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 20 min.
Cenę sprawdzicie TUTAJ
TOP