poniedziałek, 4 lipca 2016

Trefl - Tajemnicze podziemia.

Trefl - Tajemnicze podziemia to kolejna gra logiczna, którą chcę wam przedstawić. Jest to propozycja z serii Dr Knizia poleca, stworzonej przez doktora matematyki Reinera Knizię. Jest on twórcą blisko 600 gier, wśród których wiele zdobyło nagrody i wyróżnienia.
Na czym polega gra?

Gracze mają za zadanie ułożyć korytarze podziemia z płytek losowanych przez najmłodszego gracza.  Osoba losująca, swoje potasowane płytki trzyma w stosie i pokazuje górną płytkę reszcie graczy, którzy szukają wśród swoich płytek takiej samej i wszyscy gracze układają ją w dowolnym miejscu planszy. I tak do czasu aż cała plansza zostanie wypełniona, czyli 16 płytek.Po ułożeniu wszystkich płytek wędrujemy korytarzami, szukając skarbów lub napotykając na potwory.Skarby zaznaczamy żółtymi krążkami a potwory czerwonymi. Skarb to 1 punkt, natomiast potwór to -2 punkty. Kto zdobędzie najwięcej punktów ten wygrywa.


Trefl - Tajemnicze podziemia to bardzo fajna gra logiczna, ćwicząca główkę młodych i tych starszych :) Wbrew pozorom gra nie jest taka łatwa. Ułożenia logicznych labiryntów nie można się nauczyć na pamieć, ponieważ wszystkich płytek jest 20, a w grze wykorzystujemy tylko 16. Okazało się, że jestem beznadziejna w tego typu grach :( natomiast dzieciaki radzą sobie dużo lepiej i uczą się na swoich błędach.
Gry planszowe mają to do siebie, że nie można grać w nie w pojedynkę. Tutaj jest inaczej. Gdy dziecko nie ma z kim grać, może robić to sam. W tym wypadku z nikim nie rywalizuje, tylko stara się zdobyć jak najwięcej punktów

Podsumowując Tajemnicze podziemia firmy Trefl to wciągająca gra logiczna.  Zapewni nam zabawę na wiele godzin, ćwicząc przy okazji zdolności logicznego myślenia, pamięć, koncentrację.


Tajemnicze podziemia:

Firma: Trefl
Wiek graczy: 6+
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 20 min.
Cenę sprawdzicie TUTAJ
12 komentarzy

 1. Dziękuję za tę recenzję. Bardzo lubimy wszelakie gry planszowe, chociaż na razie nasz syn ma 3 lata i jest jeszcze za mały na tego typu pomysły. Jednak zapamiętuję grę na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze przeczytać recenzję i opis z czyichś wrażeń nim sięgnie się po konkretną grę, bo czasami niestety można się zawieść przez zwykłą nieuwagę, czy niedoczytanie :) Miałam kiedyś taki przypadek, niby wszystko fajnie gra wyglądała na idealną do momentu kiedy okazało się, że potrzeba do niej minimum 6 graczy, a o to w naszych czasach trochę trudno :c Ta jest ciekawa bo daje możliwość zarówno gry indywidualnej jak i w grupie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię planszówki, a ta wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za recenzję :) Chyba się skuszę na tę grę, bo wydaje się naprawdę ciekawa - nawet dla dorosłych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam oglądać jak dzieci zamiast klikania w telefony myślą i grają w planszówki :) Dzięki za ten widok pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. O jaaa, sama chętnie w nią zagram!

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawa gra :) u nas króluje monopoly :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tej gry nie znałam, a zapowiada się bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ćwiczenia pamięci, koncentracji i logicznego myślenia na pewno zaprocentuje w przyszłości. Potem matematyka będzie wydawała się łatwa. Gry planszowe to wspaniała nauka przez zabawę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. My też mamy tą grę,super zabawa polecam.

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP