piątek, 1 lipca 2016

Galindia - Mazury

Jest to jedyny w swoim rodzaju ośrodek, stylizowany na osadzie Galindów znajdujący się niedaleko Mikołajek na Mazurach . Za wstęp na jego teren płaci się (ok. 10 zł osoba) i można sobie spacerować, oglądać osadę, urządzić piknik nad jeziorem itp. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak to wygląda.Czasami można spotkać takiego wojownika z maczugą, która wcale nie jest lekka.
.
W weekendy wakacyjne organizowane są dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. My natrafiliśmy na namioty rycerskie, ale tak naprawdę nie była to jakaś super ekscytująca atrakcja dla moich dzieciaczków. Kubę zajęło to tylko na chwilę.


W pensjonacie znajdują się groty. Nie byliśmy w nich gdy mogliśmy wejść bez opłat, natomiast przy naszej drugiej wizycie, trzeba było dodatkowo zapłacić żeby się tam dostać.

NAJWIĘKSZY MINUS to brak ogólnodostępnego PLACU ZABAW dla dzieci. Właściciele mogliby o tym pomyśleć i zrobić go w formie grodu. Po godzinnym zwiedzaniu w bardzo wolnym tempie, nie mieliśmy już co robić.

Pomimo kilku minusów lubię to miejsce, szczególnie w dni powszednie wakacji :D Jeśli jeszcze tam nie byliście, to warto choć raz zajechać.

NASZA OCENA TO 5/10

Jeśli chodzi o pensjonat, nie byłam więc się nie wypowiadam.

8 komentarzy

 1. Szczerze mówiąc średnio ciekawe wydaje mi się to miejsce ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawiej jest gdy się jedzie z grupą np. szkolną i są zorganizowane zabawy, ognisko itp. Mój mąż mówi, że to zwykła trawa i dlatego tylko 5 punktów dałam. Moim zdaniem choć raz można zajrzeć. Może właściciele przeczytają podpowiedzi i jakiś tematyczny fajny plac zabaw dla dzieciaków zrobią.

   Usuń
 2. Faktycznie przydałby się plac zabaw. Ogólnie fajnie, ale bez szału widzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za tego typu miejscami, ale na wycieczke z dziećmi pewno fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejny powód, by wreszcie pojechać na Mazury :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP