czwartek, 29 maja 2014

Opieka nad zwierzętami.

Jak pamiętacie bierzemy udział w Szkole Księżniczek - Disneya. Ten tydzień poświęcony jest cudownej księżniczce - Kopciuszkowi. Co ją wyróżnia? Oczywiście miłość do zwierząt. Dlatego w tym tygodniu opowiem Wam trochę o naszym pupilu domowym. Pewnie nawet nie wiedzieliście, że mamy zwierzątko :)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Zanim powiem Wam, kto jest naszym pupilem kilka słów wstępu.


Choć mogą wyglądać jak pluszowe zabawki, zwierzątka to żywe, czujące ból, tęsknotę, głód, pragnienie istoty, którymi trzeba zajmować się codziennie. To duża odpowiedzialność. To nie znaczy, że nie można mieć zwierzątka. Zanim się jednak na nie zdecydujemy należy odpowiednio przygotować się do roli opiekuna.


1. Zastanów się o jakim zwierzątku marzysz. Większość dzieci marzy o psie, ale czy będziecie mieli czas aby go kilka razy dziennie wyprowadzać na spacer? Oprócz piesków są też mniejsze zwierzątka, które nie wymagają aż takiego zaangażowania jak piesek np. chomiki, świnki morskie, króliczki itd.
2.Przed zakupem przeczytaj poradniki o danym zwierzaku. Zapoznaj się z jego zwyczajami i potrzebami: co je, jakiej pielęgnacji wymaga, jak duża ma być klatka, w co ją wyposażyć itp.
3.Zobacz zwierzątko na żywo w sklepie zoologicznym. Poprzyglądaj mu się.
4.Jeśli jest to możliwe sprawdź czy nie jesteś uczulony na dane zwierzę.
5. Jeszcze przed zakupem przygotuj e domu miejsce dla niego.

Gdy już kupicie jakiegoś pupila należy spędzać z nim dużo czasu. Tak poznasz jego nastroje, nauczysz się kiedy jest głodny, kiedy się nudzi, kiedy jest wesołe. Gdy już nauczysz się swojego zwierzątka, bez problemu rozpoznasz gdy coś będzie z nim nie tak. Pamiętaj też o codziennych obowiązkach. oprócz karmienia należy również utrzymywać legowisko, klatkę  itp. w odpowiednim porządku.

Podsumowując ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA  trzeba je kochać i o nie dbać.

A teraz poznajcie Puszka naszego chomika.
Jest bardzo szalony. Mieszkał z nami przez 8 miesięcy, ale niestety okazało się, że wszyscy jesteśmy na niego uczuleni :( Teraz zamieszkuje u babci a dzieci kilka razy w tygodniu chodzą do niego: sprzątają, wyprowadzają go na spacery w specjalnej kuli, bawią się z nim. Dlatego bardzo ważne jeśli jest to możliwe sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni. Akurat u chomików alergen znajduje się w moczu. Gdy nastała jesień, zima i przestało się tak wietrzyć jak w lato, a kaloryfery zaczęły grzać my zaczęliśmy chorować jak nigdy dotąd. Dobrze, że babcia nie jest uczulona i Puszek pozostał w naszej rodzinie, bo od pierwszego dnia stał się jej członkiem.

Wracając do Szkoły Księżniczek. Jeśli nie oglądaliście odcinka z Kopciuszkiem o opiece nad zwierzętami zapraszam Was na stronę Szkoły Księżniczek. Premiery odcinków w soboty o 8.55 na Disney Chanel. Odcinki są bardzo krótkie, więc nie zostały umieszczone w programie. 
TOP