czwartek, 6 lutego 2014

Mały garncarz.

Pewnie niektóre z Was pamiętają, że jedną z zabawek na liście do Św Mikołaja było koło garncarskie.Niestety, takie zestawy są dość drogie, ale w TESCO znalazłam podobny zestaw do robienia garnuszków i innych wyrobów z gliny w bardzo przystępnej cenie trzydziestu kilku zł. Wygląda on tak:


W skład zestawu wchodzi: glina, przyrządy do formowania, tacka,farbki i lakier do utrwalenia.

Pati bardzo lubi takie zabawy. Najpierw zrobiliśmy wazonik, który teraz służy do przechowywania np. pędzli itp. Po jakimś czasie Pati u pana Robótki zobaczyła owieczkę robioną w minutkę i też taką zapragnęła. Zestaw okazał się bardzo pomocny. Wykorzystaliśmy glinę i farbki + patyczki do uszu i wyszły nam piękne zwierzątka: owieczka, kogucik i prosiaczek.A to nasz prosiaczek i kogucik, jeszcze przed pomalowaniem.Okazało się, że owieczkę pomalowaliśmy lakierem myśląc, że jest to biała farba :) Malując zastanawialiśmy się czemu ta farbka tak dziwnie pachnie :) Następnego dnia wszystko było jasne.Garnuszek pomalowany farbami w sztyfcie.
Zestaw jest niedrogi, ale w zupełności wystarcza do stworzenia garnuszków, zwierzaczków i co nam wyobraźnia podpowie :) lub co zobaczymy u pana Robótki itp.


TOP