niedziela, 21 lipca 2013

Łeba atrakcje dla dzieciW Łebie z dziećmi byliśmy już 3 razy. Jest tam tyle atrakcji dla dzieci, że nigdy się nie nudzimy. Gdy dopisuje pogoda obowiązkowa jest plaża ( najlepiej udać się na trochę oddaloną plażę to nie ma takiego tłoku i jest dużo czyściej), ale po  południu albo w pochmurne dni warto odwiedzić: Łeba - park dinozaurów to fantastyczny park rozrywki dla całej rodziny. Na terenie parku spotkamy około 100 dinozaurów. Najwyższy ma 13 m. natomiast najdłuższy 45 m. W czasie wędrówki napotkamy na swej drodze postacie z bajki Flinstonowie. Dzieci mogą przejechać się pojazdem jaskiniowców.
Dodatkowe atrakcje to: fajne place zabaw, wykopaliska, muzeum, mini zoo, wioska indiańska itd. Co roku pojawia się jakaś nowa atrakcja.
Podsumowując świetna zabawa na wiele godzin.

Szczegółowe informacje o Łeba park dinozaurów znajdziecie TUTAJ w tym atrakcje, gastronomia, sanitariaty, oraz dowiecie się co warto ze sobą zabrać.
.

Fokarium - Oceanarium - Sea Park Sarbsk - to pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami,kotikami z Ameryki Południowej. 

Szczegółowe informacje o parku, oraz przydatne wskazówki dotyczące zwiedzania znajdziecie TUTAJ w tym atrakcje, gastronomia, sanitariaty, oraz dowiecie się co warto ze sobą zabrać.


Labirynt 3D - największy w Polsce, stały labirynt. Zajmuje  powierzchnię 5 tysięcy m2. Wyposażony w platformy widokowe i 5 baz do zdobycia. Gwarantuje świetną zabawę na świeżym powietrzu. To także unikalna możliwość sprawdzenia swojej orientacji w terenie. Na miejscu jest także klasyczny, kolorowy labirynt dla najmłodszych dzieci. Zabawa na około 2 godz. gdy prowadzi syn. Było fajnie aczkolwiek powinni trochę zadbać o krzaczki, aby nic nie było widać.

Power Park Łeba -  miejsce szaleństw, spotkań, rywalizacji i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W malowniczym zakątku Łeby, na obszarze dwóch hektarów znajdują się:

- tor gokartowy (długość ok. 400 m)
- park linowy (4 trasy o różnym stopniu trudności)
- wielki skok wahadłowy (12 metrów - 3,5 piętra)
- pole do gry w paintball,
- tor off-road (długość ok. 600 m)
- kids park
- strzelnicę

My korzystaliśmy z parku linowego. Było bardzo fajnie, wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń.


Wydmy. Na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, ok. 9 km od Łeby znajdują się największe w Polsce wydmy tworzące krajobraz pustynny i półpustynny. Ta atrakcja na skalę europejską, powstała prawdopodobnie wskutek wycięcia lasu i nawiewania piasku z brzegu morskiego. Wędrujące z prędkością od 3 do 9 m/rok wydmy zasypują wszystko na swojej drodze , a po latach odsłaniają np. wyschnięte kikuty drzew. 

Nie wiedząc jak to jest daleko szliśmy na wydmy piechotą. Nie polecam tego robić z dziećmi :( Szliśmy z 1,5 godz (Pati w wózku, Kuba na barana), ale było warto. Polecam  wynająć rowery, albo jechać specjalnym transportem tam kursującym (aczkolwiek jest drogi).
Zabawa była wyśmienita: wspinanie się i turlanie :)

                                  W połowie drogi na wydmy jest  Wyrzutnia rakiet  - turyści mogą obejrzeć muzeum broni, galerię, wystawę ciekawych dokumentów z czasów wojny oraz wspaniałą panoramę z wieży widokowej. 

Zawsze także jeździmy do Latarni morskiej STILO. Bardzo fajne, łagodne podejście przez las. Z latarni możemy podziwiać piękne widoki.                                         Oczywiście trzeba zaliczyć rejs statkiem pirackim oraz całą masę sal zabaw i gier.
Wszystkim wybierającym się do Łeby życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i świetnej zabawy :)

11 komentarzy

 1. Łeba Park faktycznie jest świetny - nie tylko dla dzieciaków!

  OdpowiedzUsuń
 2. W Łebie jeszcze nie byliśmy, ale jak kiedyś będziemy, skorzystam z Twoich wskazówek :-) my w te wakacje wybieramy się na Mazury, a potem nad morze do Stegny; -)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten dinozaur na zdjęciu wygląda niesamowicie. Podobne figury widziałam w MET Museum, ale tamte były w budynku, a tutaj na powietrzu wyglądają o wiele fajniej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybraliście same najciekawsze miejsca i atrakcje.. super miejsce dla Dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oceanarium chętnie bym odwiedziła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 2 godziny labiryntu? Moje marzenie:) Dla córki Oceanarium i dinozaury, dla męża z resztą też:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam w fokarium bo spodziewałam się czegoś bardziej dostosowanego do potrzeb zwierząt. Przeraziło mnie to miejsce i bardzo szybko stamtąd uciekliśmy. Mały zbiornik - kilka osobników, woda ciemna, tłumy ludzi czekających na niewiadomo co ze strony fok - nie wyglądało to zachęcająco, tym bardziej że na zdjęciach pokazane były także ostrzeżenia aby nie wrzucać pieniązków do basenu - bo foki je zdjadają a później umierają... MASAKRA! Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem aby wrzucać pieniądze do wody ze zwierzętami... Omijam takie miejsca bo nie służą one ani dobrze na psychikę wrażliwego człowieka, ani nie służą dobrze dla zwierząt!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie byśmy obejrzeli dinozaury

  OdpowiedzUsuń
 9. bylismy w slowinskim parku narodowym ale reszty niewidzielismy

  OdpowiedzUsuń
 10. My w tym roku jedziemy do Ustronia, w Łebie nigdy nie byłam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale świetne miejsca i atrakcje! Naszemu Bąblowi najbardziej spodobałoby się pewnie fokarium i park dinozaurów - a ja szukałabym wyciszenia i ukojenia na wydmach :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP