niedziela, 21 lipca 2013

Łeba atrakcje dla dzieciW Łebie z dziećmi byliśmy już 3 razy. Jest tam tyle atrakcji dla dzieci, że nigdy się nie nudzimy. Gdy dopisuje pogoda obowiązkowa jest plaża ( najlepiej udać się na trochę oddaloną plażę to nie ma takiego tłoku i jest dużo czyściej), ale po  południu albo w pochmurne dni warto odwiedzić: Łeba - park dinozaurów to fantastyczny park rozrywki dla całej rodziny. Na terenie parku spotkamy około 100 dinozaurów. Najwyższy ma 13 m. natomiast najdłuższy 45 m. W czasie wędrówki napotkamy na swej drodze postacie z bajki Flinstonowie. Dzieci mogą przejechać się pojazdem jaskiniowców.
Dodatkowe atrakcje to: fajne place zabaw, wykopaliska, muzeum, mini zoo, wioska indiańska itd. Co roku pojawia się jakaś nowa atrakcja.
Podsumowując świetna zabawa na wiele godzin.

Szczegółowe informacje o Łeba park dinozaurów znajdziecie TUTAJ w tym atrakcje, gastronomia, sanitariaty, oraz dowiecie się co warto ze sobą zabrać.
.

Fokarium - Oceanarium - Sea Park Sarbsk - to pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami,kotikami z Ameryki Południowej. 

Szczegółowe informacje o parku, oraz przydatne wskazówki dotyczące zwiedzania znajdziecie TUTAJ w tym atrakcje, gastronomia, sanitariaty, oraz dowiecie się co warto ze sobą zabrać.


Labirynt 3D - największy w Polsce, stały labirynt. Zajmuje  powierzchnię 5 tysięcy m2. Wyposażony w platformy widokowe i 5 baz do zdobycia. Gwarantuje świetną zabawę na świeżym powietrzu. To także unikalna możliwość sprawdzenia swojej orientacji w terenie. Na miejscu jest także klasyczny, kolorowy labirynt dla najmłodszych dzieci. Zabawa na około 2 godz. gdy prowadzi syn. Było fajnie aczkolwiek powinni trochę zadbać o krzaczki, aby nic nie było widać.

Power Park Łeba -  miejsce szaleństw, spotkań, rywalizacji i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W malowniczym zakątku Łeby, na obszarze dwóch hektarów znajdują się:

- tor gokartowy (długość ok. 400 m)
- park linowy (4 trasy o różnym stopniu trudności)
- wielki skok wahadłowy (12 metrów - 3,5 piętra)
- pole do gry w paintball,
- tor off-road (długość ok. 600 m)
- kids park
- strzelnicę

My korzystaliśmy z parku linowego. Było bardzo fajnie, wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń.


Wydmy. Na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, ok. 9 km od Łeby znajdują się największe w Polsce wydmy tworzące krajobraz pustynny i półpustynny. Ta atrakcja na skalę europejską, powstała prawdopodobnie wskutek wycięcia lasu i nawiewania piasku z brzegu morskiego. Wędrujące z prędkością od 3 do 9 m/rok wydmy zasypują wszystko na swojej drodze , a po latach odsłaniają np. wyschnięte kikuty drzew. 

Nie wiedząc jak to jest daleko szliśmy na wydmy piechotą. Nie polecam tego robić z dziećmi :( Szliśmy z 1,5 godz (Pati w wózku, Kuba na barana), ale było warto. Polecam  wynająć rowery, albo jechać specjalnym transportem tam kursującym (aczkolwiek jest drogi).
Zabawa była wyśmienita: wspinanie się i turlanie :)

                                  W połowie drogi na wydmy jest  Wyrzutnia rakiet  - turyści mogą obejrzeć muzeum broni, galerię, wystawę ciekawych dokumentów z czasów wojny oraz wspaniałą panoramę z wieży widokowej. 

Zawsze także jeździmy do Latarni morskiej STILO. Bardzo fajne, łagodne podejście przez las. Z latarni możemy podziwiać piękne widoki.                                         Oczywiście trzeba zaliczyć rejs statkiem pirackim oraz całą masę sal zabaw i gier.
Wszystkim wybierającym się do Łeby życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i świetnej zabawy :)
TOP