wtorek, 21 czerwca 2016

Łeba - park dinozaurów.

Kolejną atrakcją w Łebie jaką zwiedziliśmy był park dinozaurów. To już nasza 4 w nim wizyta. Wychodzi na to, że gdy tylko jesteśmy w Łebie zawsze tam idziemy. Dlaczego? Łeba park dinozaur to największy park rozrywki w jakim byliśmy do tej pory i co rusz dochodzą nowe atrakcje w cenie biletu.


To już nie jest tylko park dinozaurów, to wielkie "centrum" rozrywki dla małych i tych dużych :D


Inne atrakcje dla dzieci i nie tylko w Łebie znajdziecie TUTAJ

Przy samym wejściu znajduje się placyk z domkiem i figurkami znanych jaskiniowców :)
Prawie po całym parku porozmieszczane są figury dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt, niektóre z nich wydają odgłosy i są realistycznej wielkości. Postarano się pokazać je w naturalnych dla nich warunkach tzn. pustynia, bagna itp. Idąc tropem dinozaurów po drodze zachodzimy do mini muzeum ze skamielinami.

Łeba park dinozaurów od niedawna posiada pole mini golfa - 18 dołków. Szkoda, że nie jest tematycznie powiązany z tematyką parku, lub morską, wtedy byłoby ciekawiej. Jedynie ta latarnia jest w temacie morskim, aczkolwiek moje dzieciaki uwielbiają mini golf, więc zabawę mieliśmy przednią. Kije oraz piłeczki dostępne w statku widocznym na prawym zdjęciu. Niestety jeśli zgubimy piłeczkę przyjdzie nam zapłacić za nią. 


Tuż obok znajduje się nowa atrakcja, pontonowa zjeżdżalnia wodna. My byliśmy na niej na sam koniec i już byłam trochę zmęczona, chyba dlatego brak zdjęć. Zabawa super. Jeśli macie ubrania na zmianę można pójść od razu, natomiast przy ich braku lepiej tę atrakcję zostawić sobie na sam koniec. Nikt nie ma ochoty spacerować z mokrym tyłkiem. Przydałyby się również przebieralnie, żeby swobodnie móc się przebrać.

WAŻNE - BARDZO PRZYDAJĄ SIĘ UBRANIA NA ZMIANĘ. ATRAKCJA JEST NA POCZĄTKU, A PUPA  PO ZJAZDACH JEST BARDZO MOKRA.


Po drodze napotykamy na pojazdy jaskiniowców, które okazują się wyczynem dla silnych męskich nóg. Dziecko samo nimi nie pojedzie, nawet ja nie miałam tyle siły :D


Możemy również obejrzeć jak ewoluował człowiek na przestrzeni wieków.


Dino kolejką dzieci jeździły poprzednio. Podobało im się.Że też ta ziemia jeszcze się nie poturlała gdzieś. Chyba ją mocniej przytwierdzili, bo już się tak nie rusza jak kiedyś.


Łeba park dinozaurów prezentuje jak wyglądały dawne zawody: kowal, piekarz i rybak. Fajne jest, że można swobodnie wejść do pomieszczeń i z bliska wszystko sobie obejrzeć.


Idąc dalej wytyczoną ścieżką dochodzimy do wioski indiańskiej. Tym razem to tutaj dzieci miały najwięcej atrakcji. Łapanie byka za rogi, strzelanie z wiatrówki, szukanie złota, rzucanie podkową i równoważnia na beczce. Nawet ja zasiadłam na tej beczce myśląc, że to prościzna :) Nic z tego. Bardzo trudno jest utrzymać równowagę, ale zabawa jest przednia.

W międzyczasie jest jakiś plac zabaw, tor przeszkód w lesie. Pod koniec drogi dochodzimy do mini zoo.

Oczywiście jest jeszcze wielki plac zabaw na samym wejściu, lub na końcu drogi. Jak dla mnie przydałyby się jakieś skróty pomiędzy atrakcjami, tak aby swobodnie można było się cofać do poprzednich atrakcji.PARKING jest bardzo duży. Oddzielny dla samochodów osobowych i oddzielny dla autobusów. Jest pan, który pokazuje gdzie należy jechać i parkować. Fantastyczna organizacja.

GASTRONOMIA - Na początku parku jest kilka budek z fast foodami, natomiast w połowie drogi dojdziemy do restauracji w której możemy posilić się obiadem. Osoby wolące własne wyżywienie na całej trasie znajdą dużo miejsc, gdzie można przysiąść i posilić się.

UBIKACJE - Toalety znajdziemy na początku trasy, koło restauracji i w statku, oprócz tego na trasie jest jeszcze kilka przenośnych ubikacji tzw. toytoy. Osobiście za nimi nie przepadam, ale jeszcze nigdy nie musiałam z nich korzystać.

PARK JEST WART SWEJ CENY. POLECAM.

Nasza ocena to 8/10

Inne atrakcje dla dzieci i nie tylko w Łebie znajdziecie TUTAJ

8 komentarzy

 1. My byliśmy w podobnym w Zatorze. Ideale miejsce, nie tylko dla miłośników dinozaurów :d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zator jest w moich planach na przyszłość :)

   Usuń
 2. Fajny park. Tyle godzin chodzenia, że aż nogi mnie bolały :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny jest ten park:)) byliśmy rok temu, teraz też chciałabym się wybrać, bo Gałganek już bardziej świadomy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja Pati tak naprawdę była tu już 4 raz, ale tak naprawdę nic nie pamiętała z poprzednich wizyt.

   Usuń
 4. I do tego można pograć w mini golfa :) super miejsce nie tylko dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. super miejsce z chęcią byśmy się tam wybrali :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


O mnie

Moje zdjęcie

Mieszkam w urokliwym mieście Łomża. Żona i mama 2 super dzieciaczków: Kubusia i Patrycji. 
TOP