środa, 14 września 2022

Moja Wielka Księga Odpowiedzi. Moje Ciało

  Dzieci z ogromną ciekawością obserwują otaczający je świat i pragną wiedzieć co jak działa i dlaczego. Nie zaskakuje więc fakt, że wiele młodych pociech pragnie poznać tajniki własnych ciał i zrozumieć np. dlaczego oddychają, muszą jeść, albo chociażby czemu bekają. Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących ludzkiego ciała udziela książka Moja Wielka Księga Odpowiedzi. Moje Ciało otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl 
Książka omawia różne części ludzkiego ciała oraz przedstawia związane z nimi ciekawostki. Czytelnik może dowiedzieć się wielu informacji na temat: mięśni i kości, układu pokarmowego, serca i krwi, mózgu i zmysłów oraz skóry i higieny. Wiedza podana jest w postaci krótkich, przystępnych tekstów, odpowiadających na wszechobecne w książce pytania, a same teksty poukrywane są pod okienkami, które zaintrygowane dziecko na pewno z chęcią będzie otwierać. Na każdej stronie dzieje się bardzo wiele, bowiem tekst otoczony jest wizualizacją niekiedy abstrakcyjnych pojęć, w postaci ogromnych i złożonych, ale jednocześnie zrozumiałych, przystępnych i przyjemnych dla oka ilustracji. Skomplikowane elementy organizmu są ukazane w prosty i przejrzysty sposób, dzięki czemu łatwiej jest dziecku zrozumieć zawiłości ludzkiego ciała. Na samym jej końcu znajduje się zbiór siedmiu pytań podsumowujących zdobytą podczas czytania wiedzę.

Moja Wielka Księga Odpowiedzi. Moje Ciało to książka, która zawiera w sobie pokaźną ilość informacji o ludzkim ciele, można z niej dowiedzieć się jakie organy posiada człowiek, z czego się one składają i jak funkcjonują, a także dlaczego w naszym organizmie zachodzą niby codzienne i przez każdego doświadczane, acz nie do końca zrozumiałe procesy. Spragnione wiedzy dziecko zdecydowanie pozna odpowiedzi na nurtujące je pytania, zaspokoi swoją ciekawość i zrozumie jak w uproszczeniu działa nasz organizm, nacieszy przy okazji wzrok barwnymi ilustracjami i napracuje się manualnie odkrywając kolejne okienka, skrywające warte odkrycia sekrety ludzkiego ciała.


TOP