piątek, 26 czerwca 2020

Książki na wakacje dla maluchów

Zapraszam na przegląd ciekawych propozycji książkowych dla dzieci od maluszka do młodego czytelnika, które idealnie nadają się na wakacyjną lekturę, która umili wam wyjazdy wakacyjne lub dni z deszczową pogodą. 
 Wydawnictwo Egmont zaprasza do korzystania z RABATU 35% dla czytelników na hasło WAKACJE2020 w terminie  26.06-05.07 na całą ofertę książek dostępnych w Egmont.pl

Książki dla maluszków

Akademia Mądrego Dziecka

Dla najmłodszych dzieci chciałabym zaproponować moją ulubioną serię  Akademia Mądrego Dziecka, która jest już bardzo rozbudowana i składa się z wielu pod serii takich jak: Pierwsze bajeczki, Pierwsze słowa, Bobas odkrywa naukę, seria z dziurką i inne.

W serii Pierwsze bajeczki znajdziemy takie tytuły: Dzień dobry, samochodziku!, Dzień dobry, samolociku!, Dobranoc, mała pando! 


Na końcu każdej książki jest napis: Radosne odkrywanie świata. Muszę się z nim całkowicie zgodzić. Każda z tych książeczek to miłe, proste w swojej treści opowiadanie z wyrazami dźwiękonaśladowczymi oraz z ruchomymi obrazkami np. "Brama garażu powoli się otwiera... Szur, szur" i po drugiej stronie na obrazku dziecko może otwierać tą bramę garażu. Gdy to robi słyszy również odgłos szuranie wywołany pocierającymi się dwoma kartonami. Tak jest w każdej z tych książeczek. Jestem zachwycona tą serią, bo oprócz prostej treści, ruszających się elementów, ma również piękne kolorowe obrazki, które bardzo zachęcają do jej lektury.

Seria Pierwsze słowa to książeczki z ruchomymi elementami, tak bardzo lubianymi przez maluchy. Dzięki tym elementom dzieci mogą udawać, że grają na bębenku, kołatkach, puzonie. W każdej z książeczek dziecko pozna podstawowe pojęcia związane z danym tematem np. W domu znajdziemy nazwy pomieszczeń, przyborów toaletowych, mebli, a Na wsi poznamy zwierzęta z gospodarstwa, traktor, widły.

Moja pierwsza książka o kolorach
W tej serii jest również książka z okienkami do nauki kolorów takich jak: czerwony, niebieski, zielony, żółty, fioletowy, różowy, pomarańczowy, brązowy, czarny, szary.
Znajdziemy strony na których mamy przedstawione rzeczy w danym kolorze, oraz takie na których są zadania do utrwalania ich przy okazji ćwiczące liczenie do 10. 
Książka ma duży format, twarde kartki, realistyczne zdjęcia, soczyste barwy czyli wszystko to co do nauki kolorów jest potrzebne.

Czapu CzipuCzapu Czipu to propozycja książek logopedycznych oraz książek interaktywnych, które proponują najmłodszym czytelnikom zabawy z wyobraźnią. Dotychczas pojawiły się w tej serii 4 tytuły. Ja mam wam do pokazania dwie z nich: Co tak człapie? i Co tak kapie? 


Moim zdaniem książki są świetną propozycją zabaw logopedycznych dla mniejszych dzieci od roku do około 3 lat. Nie ma tu wielu słów, lecz wierszyki i powtarzające się wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dziecko wymawiając je kilkukrotnie, ćwiczy wymowę głosek, przy których język musi się trochę potrudzić oraz takie, które dzieciom sprawiają trudność w wymowie tj. R. L, C, Cz, G, K, P, F. Ćwiczymy również usta do wymowy sylab dźwięcznych. Trenujemy usteczka robiąc "cmoki" do prawidłowej wymowy SZ (tzw. logopedyczna rybka) w dwóch pozostałych książeczkach Co tak świszczy?, Co tak skrobie?


Oprócz zalet logopedycznych, książka fantastycznie zachęca do zabawy z sobą. Klapiemy, zamykamy i otwieramy ją, latamy nią jak motylkiem, szeleścimy. Książka przy czytaniu ożywa, a my razem z nią, świetnie się przy tym bawiąc.


Warto również zwrócić uwagę na ilustracje w książeczkach. Proste kształty geometryczne i podstawowe kolory to jest właśnie to co najmłodsze dzieci lubią najbardziej, dzięki czemu chętnie będą się z nią bawiły, ucząc się jednocześnie prawidłowej wymowy.


Moje bajeczkiMoje bajeczki to seria mniejszych formatowo książeczek z opowiadaniami z popularnych bajek animowanych dla dzieci. W naszej kolekcji znajdują się Moje bajeczki o kadetach Ptasiej Akademii oraz Moje bajeczki z Pliszkowego lasu. Już nie raz wspominałam, że często dzięki właśnie takim książeczkom dzieci, które nie przepadają za czytaniem, chętnie sięgają po książki. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ulubieni bohaterowie potrafią zachęcić do czytania, grania w gry planszowe czy też do układania puzzli, dlatego warto sięgać po takie książeczki.


Bajeczki 5 minut przed snemTo kolejna, bardzo popularna seria bajeczek, których głównymi bohaterami są postacie z popularnych bajek animowanych. Ich format jest większy niż Moje bajeczki, ale sama koncepcja jest taka sama, czyli jest to zbiór kilku opowiadań z bohaterami danej bajki. My mamy książeczkę z tej serii, dla miłośników lokomotywy Tomka z bajki Tomek i przyjaciele.Basia i biwak
Książek z serii Basia jest naprawdę dużo, ale na wakacje chciałabym wam polecić tytuł Basia i biwak, czyli jak rodzinka Basi wybrała się pod namiot nad jezioro. To sympatyczne opowiadanie jak przyjemnie można spędzić czas w gronie rodziny, z dala od cywilizacji, tylko i wyłącznie zdanym na własne umiejętności. Z tego opowiadania dowiecie się to czego ten trudny czas, w którym teraz żyjemy uświadomił wielu ludziom, czyli ci naprawdę w życiu się liczy i o co najbardziej powinniśmy się troszczyć. Mam na myśli rodzinę, przyrodę. To właśnie to jest najważniejsze.Książki do zabawy

Muminki - Szukaj i znajdźKsiążki nie tylko służą do czytania, są również książki do zabawy w poszukiwaczy szczegółów. Takie właśnie są najnowsze książki, którymi bohaterami są Muminki. Mamy w tej serii dwie propozycje: Muminki i morze oraz Muminki w lesie.


Znajdziemy w niej labirynty, którymi będziecie musieli odnaleźć drogę do podwodnych skarbów, albo będziecie musieli odnaleźć drogę do Muminka. Na pięknych ilustracjach czekają na was zadania odnalezienia przedmiotów, postaci, identycznych drzew i tak właśnie wyglądają te ciekawe książki z Muminkami do aktywnej zabawy. 

Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabawMapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw, to ten sam typ książek do zabawy co seria z Muminkami, tylko tym razem jej bohaterami są postacie Disneya albo Pixar. Tutaj na każdej stronie znajdziecie labirynt oraz szczegóły do znalezienia na ilustracji. 
Obie te serie wspaniale bawią, ale również edukują. Ćwiczą skupienie oraz spostrzegawczość, a popularni bohaterowie zachęcają do częstego zaglądania do nich.

   Książka do wyklejania
Książka do wyklejania to seria książeczek do wielokrotnego użytku z naklejkami, której głównymi bohaterami i w tym przypadku są bohaterowie popularnych wśród dzieci bajek. Zawiera w sobie 8 scen, które można uzupełnić naklejkami. Nie martwcie się, że raz nakleicie i już nie będziecie mogli się nią bawić. Dzięki specjalnym kartkom naklejki można przyklejać i odklejać i tak bawić się w nieskończoność z ulubionymi bohaterami.


Jak widzicie wydawnictwo Egmont przygotowało dla najmłodszych wiele ciekawych propozycji do czytania i zabawy. Książki na wakacje dla maluchów znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont.

 Wydawnictwo Egmont zaprasza do korzystania z RABATU 35% dla czytelników na hasło WAKACJE2020 w terminie  26.06-05.07 na całą ofertę książek dostępnych w Egmont.pl

HarperCollins Polska 1 maja sfinalizował zakup działu książek EGMONT i będzie kontynuował wydawanie znanych Wam z potfolio Egmontu książek z takich cenionych serii jak Akademia Mądrego Dziecka, Basia czy Czytam sobie. Nie zabraknie też książek z ulubionymi bohaterami znanymi z bajek i seriali TV czy propozycji książkowych dla fanów Minecrafta
TOP