poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Zeszyty do obserwacji przyrody dla przedszkolaków

Jeszcze do niedawna zapominaliśmy o otaczającym nas świecie. Pędziliśmy do pracy, domu, na zakupy, nie mieliśmy czasu, żeby przystać i cieszyć się otaczającą nas przyrodą, aż do chwili, gdy przymusowo zostaliśmy zamknięci w czterech ścianach, bez możliwości wyjścia na spacer do lasu, parku. Dopiero w takim momencie zaczynamy doceniać piękno przyrody, zaczynamy cieszyć się odgłosem szumiących drzew, śpiewających ptaków a zapach lasu na wiosnę jest lepszy niż najdroższe perfumy. Nowe zeszyty przyrodnicze z serii edukacyjny Egmont  pomogą dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poznać otaczający nas świat przyrody.
W tym cyklu pojawiły się cztery zeszyty:
- Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą
- Odkrywcy przyrody
- Jak zostać ogrodnikiem
- Mój pierwszy ogródek


W zeszytach Dzień z przyrodą oraz Odkrywcy przyrody znajdziemy dużo ciekawych informacji o otaczającej nas przyrodzie: roślinach, zwierzętach, owadach.
Znajdziemy w nim informacje o zwierzętach żyjących w lesie, jeziorze, na łące, aktywnych nocą, przyrodniczych diy takich jak latający motyl w słoiku, przepis na ciasteczka dla ptaków. 


W zeszycie znajdziemy puste miejsca na notatki młodego przyrodnika, rysunki do pokolorowania, miejsca w których należy wykonać zadania typu uzupełnij, połącz, naklej, wytnij itd.Natomiast dwa pozostałe zeszyty pt. Mój pierwszy ogródek oraz Jak zostać ogrodnikiem wprowadzą młodego pasjonata przyrody w świat przydomowych ogródków. Dzieci dowiedzą się z nich jakie rośliny jadalne oraz kwiaty można hodować w ogródku, jak wyhodować kaktusa, jak zrobić głowę z rzeżuchy oraz poznają przepis na przepyszną szarlotkę. Dowiedzą się również jakie zwierzęta oraz owady można spotkać w ogródku.

W zeszycie znajdziemy puste miejsca na notatki młodego ogrodnika, rysunki do pokolorowania, miejsca w których należy wykonać zadania typu uzupełnij, połącz, naklej, wytnij itd.

Młody człowiek mając takie zeszyty obserwacji w dłoni, chętnie ruszy na dwór, zdobywać nowe informacje, potwierdzać to czego się dowiedział z zeszytu.
TOP