piątek, 16 sierpnia 2019

Zaczarowane drzewo - Trefl Joker Line

Zaczarowane drzewo z serii Trefl Joker Line, to na pierwszy rzut oka gra zręcznościowa, w której liczy się tylko zręczność paluszków. Już po kilku pierwszych zadaniach instrukcji przekonałam się, że tak wcale nie jest. Zaczarowane drzewo to nie gra tylko rozwijająca małą motorykę, w niej liczy się również umysł.
W skład gry wchodzą:

- 44 drewniane pieńki w czterech kolorach
- 4 małe znaczniki w czterech kolorach
- 1 drewniana korona drzewa
- 1 kostka
- naklejki

Celem gry jest zdobycie po dokładnie 2 drewniane pieńki przeciwników i pozbycie się swoich własnych. Kto pierwszy to zrobi ten wygrywa. 

Gracze rzucają kostką i mają do wyboru: albo budują pień drzewa, albo zdejmują tyle pieńków, ile oczek wyrzucili na kostce. Maksymalnie można wylosować cyfrę 3. W grze pojawiają się również pieńki z symbolami: sowy, ważki, wiewiórki, żuka oraz grzyba. Każdy z tych symboli ma inną moc np. żółw oznacza, że tracimy kolejkę, natomiast żuk powoduje, że następny gracz może tylko dokładać pieńki, a wiewiórka nakazuje nam zabieranie pieńków itd.


Gra jak widzicie ma bardzo proste i przejrzyste zasady, ale żeby wygrać wcale nie jest już tak łatwo. Pieńki z mocami specjalnymi nie raz potrafią pokrzyżować graczom ich plany. Oprócz główkowania co w danym momencie najlepiej jest zrobić, trzeba również uważać, żeby nie przewrócić wieży. Gdy to się stanie wszystkie pieńki trafiają do puli osoby, która pień drzewa przewróciła.
Zaczarowane drzewo to połączenie gry strategiczno - losowo - zręcznościowej, w której wszystko może się zdarzyć i każdy z elementów gry ma wpływ na wynik końcowy, dlatego nie będziecie się przy niej nudzić, lecz wręcz przeciwnie zostaniecie wciągnięci do zaczarowanego lasu, w którym musicie stworzyć Zaczarowane drzewo.Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 1 - 5 os.
Wydawnictwo: Trefl Joker Line
TOP