wtorek, 6 sierpnia 2019

Ubezpieczenie dziecka w szkole, czy jest obowiązkowe?

Przez wiele lat, rodzice idąc na pierwszą szkolną wywiadówkę, płacili ubezpieczenie dziecka tzw. NNW. Nikomu nie przyszło do głowy zadawać pytania, od czego dziecko jest ubezpieczone i na jaką kwotę. Rodzice często też nie wiedzieli w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym wykupują, za pośrednictwem szkoły, owo ubezpieczenie, czego następstwem bywało nie wypłacanie odszkodowań lub wypłacanie niewielkich kwot odszkodowania niewspółmiernych z kwotą zapłaconą za ubezpieczenie. Te czasu już pomału mijają. Rodzice są coraz bardziej świadomi swoich praw i wymagający. Wiedzą również, że ubezpieczenie dziecka mogą wykupić samodzielnie, dzięki czemu wybiorą taką ofertę, która będzie według nich najkorzystniejsza.


Ubezpieczenie dziecka w szkole, czy jest obowiązkowe?

Dziecko musi posiadać ubezpieczenie NNW, ale czy go wykupimy w szkole, czy też na własną rękę, to zależy tylko i wyłącznie od nas samych. 

Jedyna zaleta wykupienia ubezpieczenia w szkole jest taka, że nie poświęcamy na to dodatkowego czasu na szukanie dogodnej ofert. Na tym kończą się zalety, takiego ubezpieczania dziecka.

Ubezpieczenie dziecka - na co zwracać uwagę


Zakres ubezpieczenia

Podstawową sprawą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia dziecka jest oferta, czyli zakres ubezpieczenia. Im zakres ubezpieczenia jest szerszy tym lepiej. Należy zwrócić uwagę, czy oprócz złamania, w pakiecie występują takie urazy jak: zwichnięcia, oparzenia, skręcenia, rany wymagające szycia itp.
Jeżeli ubezpieczyciel oferuje dodatkowe opcje takie jak: opieka po wypadku, czy też opieka medyczna, warto jest się im bliżej przyjrzeć.


Prosty opis produktu 

U większości ubezpieczycieli znajdziemy długą listę różnych urazów, w której nie znajdziemy konkretnych kwot, tylko % za uszczerbek na zdrowiu, który nam nic nie mówi, dlatego polecam wam ubezpieczenie dziecka w którym kwoty za dany uraz są z góry określone. Taka oferta ubezpieczenia jest dużo bardziej jasna i czytelna dla ubezpieczającego.


 Gwarantowane kwoty i brak górnego limitu wypłat

Tak jak wspomniałam wcześniej, gwarantowane kwoty za konkretne urazy to gwarancja rzetelnego wypłacenia odszkodowania. Należy również zwrócić uwagę, czy dane ubezpieczenie nie ma górnego limitu wypłat, tzn czy wypłaci odszkodowanie bez względu na ilość wypadków, które przytrafią się podczas okresu ubezpieczenia.

Wypłata od razu po zdarzeniu

Gdy szacuje się wielkość odszkodowania na podstawie % za uszczerbek na zdrowiu, zostaje  ono wypłacone dopiero po ocenie lekarza, gdy osoba poszkodowana już dawno wyzdrowiała. Przy gwarantowanych kwotach, wypłata odszkodowania następuje od razu po zdarzeniu. 


Dobre ubezpieczenie dziecka to bardzo ważna kwestia dla każdego rodzica, dlatego tak ważny jest nieśpieszny, przemyślany jego wybór, a nie płacenie za produkt w ciemno, bez przemyślenia, bez możliwości wyboru. Te czasy już minęły, teraz świadomy rodzic sam w swoje ręce bierze wybór ubezpieczenia dla dziecka i wybiera jak najkorzystniejsze.


Artykuł sponsorowany
TOP