środa, 5 grudnia 2018

Koncept Kids Zwierzaki wydawnictwa Rebel - recenzja.

Koncept Kids Zwierzaki wydawnictwa Rebel to gra kooperacyjna dla dzieci od 4 roku życia w której przeniesiemy się całą rodziną, paczką przyjaciół w świat zwierząt tych domowych oraz dzikich. Będziemy mogli popisać się wiedzą o nich albo przegrać z kretesem i skompromitować się przed dziećmi :) Dlaczego? To wam zdradzę w dalszej części.

W skład gry wchodzi:
- plansza
- 110 kart
- 16 plastikowych ramek

Celem gry jest odgadnięcie jakie zwierzę kryje się na obrazku. W jednej rundzie musimy odgadnąć 12 zwierząt. Czy nam się to uda i czy zostaniemy mistrzami gry Koncept Kids Zwierzaki przekonacie się podczas rozgrywki. Gra tak jak napisałam na początku jest zespołowa czyli kooperacyjna. Osobę, która będzie odgadywała jakie zwierzę kryje się na karcie nazywamy graczem, natomiast pozostali uczestnicy zabawy mają za zadanie naprowadzić gracza na prawidłową odpowiedź. Jak to zrobią? Na planszy mamy kilka obszarów, które przedstawiają kolor zwierzęcia, gdzie żyje, czym się odżywia, czy jest to zwierzę domowe czy dzikie. Uczestnicy zabawy zaznaczają odpowiednie pola rameczkami a gracz na tej podstawie odgaduje co to za zwierzę. Nie ma limitu czasowego, jeżeli gracz nie jest w stanie odgadnąć zwierzęcia musi się poddać. Gracz może zadawać pytania, ale odpowiedź to tylko TAK lub NIE.Jak widzicie do wygranej zdecydowanie potrzebna jest dobra kooperacja, ponieważ żeby gracz mógł poprawnie odgadnąć zwierzę, uczestnicy gry muszą dobrze zaznaczyć charakterystyczne cechy danego zwierzęcia. Przy okazji tej zabawy możemy sprawdzić swoją widzę o świecie zwierząt, natomiast młodsze dzieci mogą dużo się nauczyć od starszych. No właśnie drodzy rodzice, dobrze przygotujcie się do tej gry, żeby nie skompromitować się brakiem wiedzy. 

Gra Koncept Kids Zwierzaki wydawnictwa Rebel jest bardzo przyjemna, czasami wręcz wesoła a przy okazji możemy powtórzyć lub utrwalić wiedzę o świecie zwierząt
TOP