poniedziałek, 20 lutego 2017

Kółka i spółka firmy Granna.

Kółka i spółka firmy Granna, to kolejna propozycja, którą chcę wam przedstawić. Głównym bohaterem tej gry są figury geometryczne: prostokąty, trójkąty, koła i kwadraty w różnych kolorach.
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Jej głównym celem jest ułożenie kształtów z figur pokazanych na kartach. Mamy 2 rodzaje kart: niebieskie i czerwone. Na niebieskich kartach figury są prostsze do ułożenia, natomiast kolor czerwony, to już wyższa szkoła jazdy. Figury są dużo bardziej skomplikowane, elementy często nachodzą na siebie, lub też trzeba jedną figurę położyć na drugą. Osoba, która najszybciej, poprawnie ułoży kształt przesuwa się o 4 pola (w przypadku, gdy graczy jest 4). Pozostałe o 3, 2 i 1 pole. Oczywiście można to zmodyfikować, jeśli mamy taką ochotę. U nas dziewczyny przesuwały się o 2 lub 1 pole.
Wbrew pozorom Kółka i spółka firmy Granna nie jest taką łatwą grą, szczególnie gdy robi się to na czas. Dziecko musi być bardzo uważne, wychwytywać szczegóły ułożenia figur, a im szybciej to zrobi tym lepiej. Dziecko przy tej grze fajnie może poćwiczyć refleks, skupienie :) Główka musi cały czas pracować :)
Teoretycznie jest to gra dla dzeci od 4 roku życia, ale grę możemy już wykorzystać u młodszych dzieci do nauki figur, kolorów. Możemy również ćwiczyć rozróżnianie pojęć większe - mniejsze, grupować figury pod względem koloru, kształtu, wielkości. 

Moje dzieciaki są już na najwyższym poziomie w tej grze.W ich wydaniu jest to szaleńcze układanie figur, pełne śmiechu, przepychanek, czasami nawet kłótni, ale zawsze pełne wspaniałej zabawy :) Muszę się wam przyznać, że i mi spodobała się ta gra, aczkolwiek trochę mojej Patrycji się to nie podoba, bo jestem dla niej za szybka.

Zapraszam was do obejrzenia super rozgrywki w Kółko i spółka firmy Granna w wykonaniu Patrycji i Wiktorii. Oglądajcie do końca, bo im dalej tym ciekawiej się robi :)TOP