poniedziałek, 20 lutego 2017

Kółka i spółka firmy Granna.

Kółka i spółka firmy Granna, to kolejna propozycja, którą chcę wam przedstawić. Głównym bohaterem tej gry są figury geometryczne: prostokąty, trójkąty, koła i kwadraty w różnych kolorach.
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Jej głównym celem jest ułożenie kształtów z figur pokazanych na kartach. Mamy 2 rodzaje kart: niebieskie i czerwone. Na niebieskich kartach figury są prostsze do ułożenia, natomiast kolor czerwony, to już wyższa szkoła jazdy. Figury są dużo bardziej skomplikowane, elementy często nachodzą na siebie, lub też trzeba jedną figurę położyć na drugą. Osoba, która najszybciej, poprawnie ułoży kształt przesuwa się o 4 pola (w przypadku, gdy graczy jest 4). Pozostałe o 3, 2 i 1 pole. Oczywiście można to zmodyfikować, jeśli mamy taką ochotę. U nas dziewczyny przesuwały się o 2 lub 1 pole.
Wbrew pozorom Kółka i spółka firmy Granna nie jest taką łatwą grą, szczególnie gdy robi się to na czas. Dziecko musi być bardzo uważne, wychwytywać szczegóły ułożenia figur, a im szybciej to zrobi tym lepiej. Dziecko przy tej grze fajnie może poćwiczyć refleks, skupienie :) Główka musi cały czas pracować :)
Teoretycznie jest to gra dla dzeci od 4 roku życia, ale grę możemy już wykorzystać u młodszych dzieci do nauki figur, kolorów. Możemy również ćwiczyć rozróżnianie pojęć większe - mniejsze, grupować figury pod względem koloru, kształtu, wielkości. 

Moje dzieciaki są już na najwyższym poziomie w tej grze.W ich wydaniu jest to szaleńcze układanie figur, pełne śmiechu, przepychanek, czasami nawet kłótni, ale zawsze pełne wspaniałej zabawy :) Muszę się wam przyznać, że i mi spodobała się ta gra, aczkolwiek trochę mojej Patrycji się to nie podoba, bo jestem dla niej za szybka.

Zapraszam was do obejrzenia super rozgrywki w Kółko i spółka firmy Granna w wykonaniu Patrycji i Wiktorii. Oglądajcie do końca, bo im dalej tym ciekawiej się robi :)


Grę można nabyć TUTAJ 

17 komentarzy

 1. Przydałabym się Nam taka gra, akurat starsza córka w tej chwili w szkole uczy się o geometrii. Nauka plus zabawa. Uwielbiam takie połączenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Obejrzałam dziewczyny :) Waleczne :) AK

  OdpowiedzUsuń
 3. Z grami Granna sama miałam styczność jak ja byłam mała, teraz moja córcia się nimi bawi i jest super zabawa ! Dzięki współpracy z Granną mamy możliwość przetestowania innych gier <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł na zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że mozna tę grę wykorzystać do nauki od malucha do starszaka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Granna potrafi robić dobre gry dla dzieciaków i to już od dawna :) "Kółka i spółka" wyglądają świetnie - te kolorki :) Ze swojego dzieciństwa pamiętam "Sombrero czy melonik" i fantastyczne quizy o tematyce zoologicznej i z przysłowiami. Ostatnio znowu sięgnęłam po ich gry - CV z serii Granna Expert - rewelacja, polecam dorosłym :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa gra. Uważam, że gry dla dzieci powinny mieć zawsze aspekt edukacyjny. Strzelanki i mordobicia do niczego nie prowadzą. Pozdrawiam ciepło
  www.wpuszczonawmaliny.blogspot.com :]

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajowe! Moja starsza córa ostatnio nudzi się zwykłymi planszówkami - a tu takie dwa w jednym :D Świetna sprawa :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa gra, na pewno daje dzieciakom dużo radości, a poza tym dobrze sprawdza się jako pomoc naukowa:) Chętnie kupię da swoich pociech

  OdpowiedzUsuń
 10. Mamy podobną grę i moje dzieciaki uwielbiają się w to bawić :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tej gry akurat jeszcze nie mamy, ale generalnie wszelkie pomoce od Granny uwielbiamy i bardzo często z nich korzystamy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama bym w to chętnie zagrała, ale jeszcze muszę trochę poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna gra na kreatywność dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mojemu synkowi z pewnością spodobałaby się ta gra, jest bardzo spostrzegawczy, chyba nawet bardziej niż ja ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. moje dzieci ją uwielbiają!

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP