poniedziałek, 4 stycznia 2016

Gry logiczne - Zabawy logiczne dla ucznia Kapitan Nauka.

Odkąd nasze dzieci idą do przedszkola, szkoły większą uwagę zwracamy na rozwój logicznego myślenia i ćwiczenie koncentracji naszych dzieci. Szczególnie pomocne do tego są gry logiczne.

Od niedawna Patrycja posiada "Zabawy logiczne dla ucznia" - Kapitan Nauka.

W zestawie mamy poradnik z ćwiczeniami.

W książce znajdziemy porady psychologa jak: budować poczucie kompetencji, rozbudzać ciekawość poznawczą, jak wspierać samodzielność w uczeniu się, oraz jak ćwiczyć umysł ucznia (pamięć, koncentracje, spostrzeganie, myślenie, kreatywność).
Druga część książki to część praktyczna, czyli konkretne zadania do wykonania dla dzieci.


 Znajdziemy tu również 97 kolorowych, ilustrowanych zagadek z którymi dziecko rozwija umiejętności logicznego myślenia, analizowania informacji, dostrzegania związków przyczynowo - skutkowych oraz ćwiczą zdolności matematyczne dzieci. Trudność zadań wzrasta stopniowo - im wyższy numer zadania tym jest ono trudniejsze.

 Na odwrocie każdej karty są umieszczone prawidłowe odpowiedzi :) Rodzic nie musi się martwić, że nie będzie znać prawidłowej odpowiedzi ;)


Natomiast kreatywność, ćwiczenie pisania (po śladzie i liter) znajdziemy na 15 zmywalnych kartach.


"Zabawy logiczne dla ucznia" Kapitan Nauka to świetna propozycja nie tylko dla uczniów w wieku 6-9 lat. Już młodsze dzieci mogą ćwiczyć swój umysł z tymi kartami. Jak wcześniej pisałam zadania są różnej trudności, dzięki czemu z kart będziemy korzystać przez kilka lat. Wiadomo też nie od dziś, że najlepiej uczyć się poprzez zabawę.TOP