poniedziałek, 20 stycznia 2014

Kto z kim przystaje... wpływ starszego rodzenstwa na młodsze.
Jakiś czas temu byliśmy w galerii na małych zakupach. Oczywiście jak to z dziećmi bywa trzeba było zaliczyć alejki z zabawkami. Chodzimy, oglądamy, aż w pewnym momencie córcia staje przed półką z grami (karciane, puzzelki i gry lego np Harry Potter, Star Wars) a nad nimi ładny plakat z misiem i kuchenki różowiutkie. No więc staje i mówi  WOOOOOOOOOOOW !!!
Patrzę i sobie myślę że pewnie jej się miś spodobał, a może kuchnia? A ona wow Lord Vader !!!   Wszystkiego się spodziewałam tylko nie tego :) Moja Pati, która uwielbia motylki, kolorowe kwiatki, piękne sukienki przeszła obojętnie koło wszelakich zabawek dla dziewczynek i zrobiła wow na widok Lorda Vadera. Heca :)
 Ale cóż tu się dziwić skoro głównym towarzyszem jej zabaw jest starszy brat, a ich jednym z ulubionych zajęć jest zabawa w Walczynię ( wojowniczkę z mieczem Lorda Vadera) oraz ducha. Z tą zabawą też związana jest zabawna sytuacja. Zabawa polega na tym,że duch mnie atakuje, a Walczynia ma za zadanie mnie bronić. Gdy po raz pierwszy bawili się w nią, Pati uzbrojona w wielki miecz świetlny tak wczuła się w sytuację, że z całej swej siły zamachnęła się i zdzieliła Kubę przez głowę, że aż gwiazdki zobaczył. Nic się nie stało, ale duch  miał się już  na baczności, a Walczynia została poinstruowana, że  trzeba tylko udawać walkę :)

Już od dawna Kuba jest wzorem do naśladowania dla Pati. Co On zrobi to i Ona chce to samo.

 Gdy ten wzór jest pozytywny to wszystko w porządku, gorzej gdy jest odwrotnie. Mimo, że Kuba jest grzecznym chłopcem i mądrym to nie zastanawia się, że to co dla niego jest proste i bezpieczne dla niej może być opłakane w skutkach. Np. potrafi schodzić z łóżka piętrowego nie po schodkach tylko przez barierkę ( bo tak fajnie),a Pati jak to Pati, nieustraszona chce tak samo. Oj tak to jest mieć dwójkę zawadiaków w domu :)


12 komentarzy

 1. Ejj... tak zaniedałam blogosfere ze nie widzialam tego pięknego loga <3<3

  OdpowiedzUsuń
 2. ale za to jak masz wesoło w domu.....!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie :) Teraz Pati go naśladuje, ajak będzie starszy będzie jej kochanym opiekujacym się starszym bratem :) Zawsze chcialam miec starszego brata ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. No no no. fajne dzieciaki. :) i wesoło i pełno zabawnych sytuacji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale nie ma to jak starszy brat!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że już pisałaś o tym lordzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na samym początku, ale wtedy prawie nikt tego nie czytał, a ten przykład jest taki zabawny.

   Usuń
 7. Sama mam starszych braci i dokładnie wiem jak to jest bawić się z nimi. Jako dziecko uwielbiałam "Gwiezdne wojny" i też bawiłam się w tzw. "chłopięce zabawy". Pozdrawiam Was serdecznie, ale najmocniej Walczynię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdy byłam "mała", zawsze marzyłam o starszym bracie! Z podkreśleniem STARSZYM :) Przez długi okres czasu nie docierało do mnie, że jest to niemożliwe :)))
  Twoja córcia nie będzie miała tego problemu... ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. :D No tak jeśli wzór jest dobry - to naśladowanie jest bezpieczne :)
  Mój twierdzi, że jak mu "załatwię" rodzeństwo to on ich nauczy życia :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Przykład starszego brata- Pati na pewno dzięki niemu szybciej się rozwija :)
  Ale Ty się pewnie z nimi nie nudzisz ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym, zeby Bubalek miał rodzeństwo

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP