sobota, 9 listopada 2013

Nasza przygoda z Latającym Smokiem

 Spotkał mnie wielki zaszczyt :) Pani Alena Trafimava zaproponowała mi współpracę. Niby nic nadzwyczajnego, dopóki nie dowiedziałam się kim jest pani Alena."Alena Trafimava projektantka form użytkowych, koordynatorka projektów. Finalistka konkursu YOUNG DESIGN 2011 z projektem "Ogród Probiotyczny". Od 2002 do 2006 studiowała na Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, a od 2006 do 2009 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniła tytuł magistra. 

Brała udział w wielu wystawach wzornictwa, między innymi: Przetwory, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Minsk Design Week, Innovation Festival Vilnus, SaloneSatellite w Moskwie, Tendence Lifestyle w Frankfurcie nad Menem. 

Jest jedną z organizatorów warsztatów etno designu “Etno-projekt”. Z ostatnich realizacji, zaprojektowała dekoracje sufitowe dla pierwszego w Polsce Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka w Warszawie. "- źródło: http://www.smoklatajacy.pl/


 Pani Alena jest twórcą ekologicznej zabawki Latającego Smoka. Zabawka ta wygrała 1 miejsce w Etnokolekcji w 2011 r. i została włączona do zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Więcej informacji na temat zabawki uzyskacie na stronie : 
Latający smok jest ekologiczną zabawką zrobioną z tektury. Żeby zacząć zabawę trzeba go rozłożyć. Sami zobaczcie jak bardzo się powiększył :)

Można go dekorować, jak chcemy, wszystko zależy od naszej wyobraźni ( nie można tylko używać farb wodnych).

 Jak sama nazwa mówi - to Latający Smok. Trzymając go za ogon poruszamy go w przód i tył.

 Przeznaczony jest dla dzieci od 4 roku życia. To nasz Latający Smok w całej okazałości. Pati polubiła swojego Smoka :)  A Wy chcielibyście też mieć własnego Latającego Smoka ? Jeśli tak to od jutra zaczynamy konkurs z Latającym Smokiem w roli głównej.

TOP