piątek, 24 lutego 2017

Gra karciana Rodziny świata - Janod

Są takie chwile w domu, na wycieczce, w niedzielę, po odrobieniu wszystkich lekcji, w wakacje, gdy dopada nas nuda, ale nie chce się wyciągać gry typu długie planszówki. Chce nam się rozrywki, szybkiej, łatwej i przyjemnej. Wtedy często w ruch idą gry karciane, które są poręczne nawet na wycieczkach, a dostarczają od lat rozrywki tym małym i tym dużym :)

Nam również w ostatnim czasie gra karciana Rodziny świata firmy Janod dostarczyła dużo rozrywki. 
Zacznijmy od tego jak się w nią gra. Nie było łatwo się tego dowiedzieć, pomimo 8 instrukcji. Niestety żadna w języku polskim. Ale ja nie znajdę instrukcji do gry? Oczywiście, że znalazłam :)


Gra karciana Rodziny świata firmy Janod  składa się z 36 kart składających się z 9 rodzin, pochodzących z różnych części świata. Karty przed grą należy potasować. W zabawie może uczestniczyć 2-6 graczy. Każda osoba otrzymuje po 4 karty, reszta talii leży na środku. Gracz w swojej kolejce żąda od wybranego (znaczy się dowolnego) gracza konkretnej karty (wariant trudniejszy - podanie konkretnej osoby z rodziny, wariant łatwiejszy - podanie skąd rodzina pochodzi). Jeżeli pytany gracz posiada taką kartę musi ją oddać. Wtedy pierwszy gracz ponownie może zadać pytanie dowolnemu graczowi. Tak się dzieje póki się nie pomyli. Wtedy losuje kartę z wspólnej talii. Gdy uda mu się wylosować tę konkretną kartę, gra dalej. My zmodyfikowaliśmy tę zasadę. Po wzięciu karty z puli wspólnej następuje kolej następnego gracza. Zasady jak widać są bardzo proste :)Owszem zasady są proste i zrozumiałe dla wszystkich graczy, natomiast sama gra to już inna bajka. Wbrew pozorom gra nie jest taka prosta, no chyba, że gramy tylko w 2 osoby. Im więcej jest osób, tym ciekawiej i trudniej się w nią gra. Każdy z graczy musi bardzo się skoncentrować. Należy ze skupieniem słuchać o co który gracz kogo pyta, co kto komu przekazuje i oczywiście mieć trochę szczęścia :) Fajnie przy tej grze dzieci mogą poćwiczyć pamięć i koncentrację.
Gra karciana Rodziny świata firmy Janod  wywołuje wiele emocji :) szczególnie u dzieci, ale my dorośli też nieźle się w nią wkręciliśmy. Moja Patrycja podczas rodzinnych rozgrywek, tak się emocjonowała, że mało jej karty z dłoni nie powypadały. Śmiała się do rozpuku, gdy Kubę pokonała, a on nie zdobył ani jednej rodziny. Płakała gdy sromotnie sama przegrała. Jeszcze nigdy nie widziałam u niej aż tak skrajnych uczuć. Tak bardzo zaangażowała się w tę grę. Dodam jeszcze, że jest to druga gra, która wciągnęła również mojego męża.


Podsumowując, gra karciana Rodziny świata jest SUPER emocjonująca i wciągająca. Posiada również walory edukacyjne. Dziecko poznaje charakterystyczne cechy danych nacji. Gra dla dzieci od 3 - 7 roku życia, ale według mnie od 5 lat do 99 :)

Gra jest pięknie wydana z trochę za dużym pudełkiem. Co do jej ceny, powiem tyle, że mnie zaskoczyła. Cena jest nieadekwatna do zawartości pudełka, czyli bardzo wysoka.

Pozdrawiam wszystkich czytelników i do zobaczenia przy kolejnej ekscytującej rozgrywce, książce lub też fajnej wyprawie :)


.

25 komentarzy

 1. Wydaje się ciekawa:) A do tego jest bardzo ładna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze co się rzuca w oczy to piękne ilustracje na kartach :) Wcale się nie dziwię, że Pani córka tak przeżywała grę, dzieci bywają emocjonalne :) POzdrawiam Agnieszka Karaszewska

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie ok, fajna grafika i pomysł, ale mój junior nie przepada za karcianymi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna i na pewno uczy akceptacji i tolerancji :) Dziecko poznaje różnice między narodowościami!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy gry karciane, a te są wyjątkowo pięknie wydane :) Marta K

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne karty�� lubię grać w karty całą rodziną��

  OdpowiedzUsuń
 7. Gra wygląda na ciekawą :) u nas jednak dzieci są bardziej planszowe niż karciane ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomysł, niedługo szykują się urodziny mojego kuzyna. Zaczerpnę inspirację:] Pozdrawiam ---> www.wpuszczonawmaliny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam gry karciane!
  Czas zaopatrzyć się w taką grę! Dziękuję za inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne zajęcie dla rodziny! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje się być bardzo ciekawa chętnie sama bym w nią pograla bo uwielbi w taki sposób spędZać czas.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gry karciane? Moje ulubione! Do tej pory mieliśmy w swoich zbiorach zwykłe karty, uno i "Piotrusia", ale wszystko jeszcze przed nami ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. W dzieciństwie uwielbiałam takie gry! Zwłaszcza w długie zimowe wieczory lub podczas podróży z rodzicami ;) Musze koniecznie taki zestaw sprawić mojemu chrześniakowi. Myślę, że będzie zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa gra, dla mnie gry karciane czy planszowe to świetny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Uważam, ze takie gry są bardzo interesujące i mogą umilić nie tylko wieczory zimowe, gdy za oknem pogoda nie zachęcająca do wyjścia z domu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajna gra, idealna na niedzielne popołudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam grać w karty i gry planszowe, a mam 23 lata. Uważam również, że to swietny sposób na spędzanie czasu z dziećmi - odskocznia od wszechobecnej dzisiaj elektroniki. Pozdrawiam, K! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. I tak właśnie powinno się spędzać czas z dziećmi! Gry, zabawy, przebieranki, wyklejanki. Za dużo w obecnych czasach komputera, który zabija kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajna gra. :-) moje dziecko jest jeszcze za małe na karty, ale gramy w planszówki. Lepiej tak spędzać czas niż przed tv.

  OdpowiedzUsuń
 20. Gra uwielbiam planszówki i gry karciane. Fajna propozycja, nie wpadła mi wcześniej w ręce i oko. Janoda uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Mój pięciolatek uwielbia gry i karty, mamy ich całe mnóstwo. Widzę, że powinnam kolekcję wzbogacić, Twoja propozycja bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 22. O i widzisz teraz u Ciebie będzie można znaleźć instrukcję do tej gry. Z Janod mamy na razie tylko wózek-pchacz, ale jest na tyle świetny, że trzeba będzie pomyśleć o innych zabawkach od Janod.

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ciekawa propozycja gry na rodzinną zabawę, w każdych warunkach i z uśmiechem. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 24. Ciekawa propozycja na wieczór w domu :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP