poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Dr. euGeniusz firmy Dumel.

Dr. euGeniusz to najnowsza propozycja gry rodzinnej firmy Dumel. Mieliśmy  możliwość, na gorąco, przetestować tę nowość. Jeśli jesteście ciekawi, czy euGeniusz skradł nasze serca i czas to zapraszam do dalszej lektury.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                 
                                                                                                                                                                                                                                                                 
Dr. euGeniusz to gra dla dzieci od 6 roku życia. Mogą w niej uczestniczyć od 2 do 10 graczy. Przeciętny czas rozgrywki to około 10 min. (przynajmniej u nas). 

Na czym polega gra? Dr. euGeniusz jest prowadzącym grę. To on zadaje nam pytania (podobno jest ich aż 500), na które musimy jak najszybciej odpowiedzieć. Odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Gdy odpowiemy, naciskamy głowę euGeniusza i następny gracz odpowiada aż do końca czasu. Pytania są najróżniejsze, trudno je sklasyfikować.

 Przed grą czytanie instrukcji nie zajmie nam dużo czasu, bo euGeniusz sam (w większości) wyjaśnia i ustala zasady gry, czyli kto ma odpowiadać, kto dostaje zero i ile tych zer ma wziąć, mierzy czas itd.

Doktorek to niezły psotnik :) Lubi trochę zamieszać w grze i niespodziewanie zmienia zasady, lub wymyśla jakieś dziwactwa, aby rozbawić grające towarzystwo. Graliśmy całą rodziną i wszystkim podoba się Dr. euGeniusz. Gra jest szybka, ciekawa, pobudzająca do działania szare komórki, ale przy tym bardzo wesoła. Chichotaliśmy się całą rodziną, a dzieciaki wykazały się niezłą pamięcią i refleksem wyłapując powtórzone odpowiedzi. Ci co nasz czytają wiedzą, że często wynajduję minusy, starając się jak najobiektywniej ocenić testowaną rzecz, ale tym razem nie mam się do  czego przyczepić. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny.

Cena to około 84 zł.

Polecamy tę grę w 100 %


Jeśli chcecie dowiedzieć jak wygląda gra, zapraszam do obejrzenia filmiku, który specjalnie dla was nakręciliśmy. Nie ma to jak zobaczyć to na własne oczy.
TOP