sobota, 6 września 2014

Narodowy dzień czytania.

Dziś jest Narodowy Dzień Czytania. W tym roku trylogia Sienkiewicza, ale moje dzieci są jeszcze na nią za małe. Postanowiłam więc, że pokażę wam naszą biblioteczkę, a raczej jej część z tymi najbardziej ulubionymi książkami.
A teraz te najulubieńsze:


Zacznijmy od Patrycji.Co moja córcia lubi. Przez bardzo długi okres kazała sobie czytać bajki o księżniczkach. Był też okres na Franklina, którego odziedziczyła po Kubusiu. Recenzowane przez nas książki o kotkach, też przypadły jej bardzo do gustu.
Ostatnim hitem są książeczki, które dostaliśmy od wydawnictwa Babaryba do recenzji. Ostatnio tylko one są czytane na dobranoc. Jedną już Wam zrecenzowałam. Reszta czeka na swą kolej.

Teraz Kuba.To już prawdziwy czytelnik. Cienkie 100 stronicowe książeczki to już dla niego żadne wyzwanie. Odkąd zaczął czytać Harrego Pottera, tak się wciągnął w czytelnictwo, że po przeczytaniu wszystkich jego części, przeczytał Hobita.

Teraz znalazłam mu nową lekturę z moich lat młodości, która i jego bardzo wciągnęła. Są to przygody Tomka Wilmowskiego. Ja przeczytałam chyba wszystkie części. A Wy czytaliście jego przygody?


Tak wyglądają moich dzieci (i moje) ulubione książki.

 Miłej soboty :) Wypoczywajcie, po pierwszym tygodniu w szkole, przedszkolu :)


13 komentarzy

 1. Nie pamiętam, żebym go czytała :)
  Całkiem ładna kolekcja książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Harrego Pottera. Mąż mnie namówił i była to rzecz, która zmieniła mój poglśd na książki tego typu. Do tej pory mi wypomina, że nie chciałam czytać, a w końcu przeczytałam i się zakochałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieczytałam przygód Tomka a i o Potter to nie moja bajka ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria Tomka jest bardzo fajna, to takie książki podróżniczo- przygodowe. Jak się okazało, książka z wierzchu jest lekturą w 6 klasie.

   Usuń
 4. Harrego i ja uwielbiam :)
  czytałam kilka razy i oglądałam wszytskei części.

  OdpowiedzUsuń
 5. Harry też jest u nas ;)
  Dziewczyny mają swoje biblioteczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dziecko też ma swoją biblioteczkę już. Ja mam mnóstwo książek, bo uwielbiam czytać :) Mam nadzieję, że moje dziecko odziedziczy tę miłość po mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie lubię się chwalić, ale raz się wyłamię- jestem mega znawczynią Harry Pottera i nikt mnie na niczym nie zagnie;). Mam wszystkie książki, lecz są już tak zużyte, że czas je chyba wymienić. Mój mąż zaczął czytać książki o czarodzieju pod moim wpływem i kusi mnie, abym zaczęła po włosku czytać. Ne ze mną te numery!

  Co do klasyki polskiej- jestem jak najbardziej na tak! Uwielbiałam przygody Tomka Wilmowskiego, choć jeszcze bardziej zaczytywałam się w powieściach Małgoarzaty Musierowicz- jej "Szósta klepka" jest jedną z moich ukochanych książek młodości. Trylogię zaś pokochałam później:).

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki, nie zdołałabym zrobić jednego zdjęcia mojej biblioteki:)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP