środa, 26 marca 2014

Mistakos walka o stołki ! - Trefl

Dzieci jakiś czas temu dostały zręcznościową grę firmy Trefl "Mistakos walka o stołki". Chętnie wam ją przedstawię i podzielę się moja opinią na jej temat. Gra jest tak prosta, że nawet nie potrzebuje instrukcji. Trzeba ustawiać krzesełka jeden na drugim, tak aby nie dotykały ziemi (oprócz tego pierwszego). Kto spowoduje zawalenie się wieży - przegrywa. Takie zasady przyjęliśmy my. W opisie przedstawione są 2 warianty gry:

Wariant 1

Celem gry jest zdobycie jak najmniejszej liczby punktów karnych w trakcie układania stosu krzeseł. Gracze mogą zdecydować, ile rund chcą zagrać. Średnio wybierają 5 rund. Gra może zakończyć się remisem. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Wybiera kolor krzeseł i kładzie jedno na stole. Gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następny gracz wybiera swój kolor krzeseł i kładzie je na krześle, ustawionym przez pierwszego gracza, tak aby żadna z nóg mebla nie opierała się na stole. Trzeci gracz dostaje ostatni kolor krzeseł. Ustawia swoje na krzesełkach przeciwników. Tylko jedno krzesło może stać na blacie, pozostałe można układać na sobie w dowolny sposób. Liczba punktów karnych równa się ilości krzeseł, które upadły na stół w czasie jego ruchu. Kolejną rundę rozpoczynamy od nowa. Zaczyna gracz po lewej stronie osoby, która przewróciła wieżę. Wygrywa osoba posiadająca najmniej punktów karnych.

Wariant 2

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich krzeseł. Podzielcie się równo między graczy. Gra polega na układaniu, każdy po sobie krzeseł tak, aby inne krzesła nie spadły. Tylko jedno krzesło może stać na blacie, pozostałe układamy na nim. Jeśli krzesła spadną podczas ruchu danego gracza, musi on zebrać wszystkie krzesła, które spadły i wchodzą one do jego puli. Następny ruch należy do gracza po lewej stronie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich krzeseł.

Przy okazji świetnej zabawy, trenujemy sprawność manualną. Wbrew pozorom ułożenie wieży z wszystkich krzesełek jest bardzo trudne.

Gra dla dzieci od 5 roku życia.

Moja opinia:

Bardzo fajna, pomysłowa gra, przy której cała rodzina może spędzić miło czas. Tak jak wcześniej pisałam świetnie ćwiczy zdolności manualne dzieci. Uczy też spokoju i cierpliwości.

 Krzesełka są wykonane staranie z dobrego plastiku.  Gra kosztuje od 40zł - 50zł. Moim zdaniem cena bliższa 40 zł jest bardziej adekwatna.
Podsumowując, gra jest godna polecenia.

19 komentarzy

 1. Wygląda ciekawie i dość trudno...chyba ręce nie moga się trząść żeby ułożyć jak największą wieżę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czemu ale od razu do głowy przyszły mi bierki w które często grywałam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tez pomyslalam o bierkach :) niedawno kupilismy sobie z T. ale jeszcze okazji nie bylo zagrac :) gra wydaje sie ciekawa nawet dla doroslych

   Usuń
 3. Wow! Mi też właśnie przyszło do głowy, że to taka alternatywa dla bierek. :) fantastyczna gra ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. myślałam, że tylko mnie się skojarzyło z bierkami hehe :D
  Lubię trefla za trwałość i jakość wykonania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko wy dziewczyny macie takie skojarzenia, to takie jakby odwrotne bierki.

   Usuń
 5. Nie znałam takiej gry, ale wciąż się łudzę, że gdy dziecię będzie starsze i mądrzejsze, to będziemy tak spędzać razem czas.
  Przy okazji, znasz może jakieś gry dla 2-latków?

  OdpowiedzUsuń
 6. coś a'la odwrotne bierki :)
  podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podoba ta gra :)

  OdpowiedzUsuń
 8. mi również się podoba. Tym bardziej, że my w ogóle jesteśmy zafiksowani na punkcie różnych gier :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna gra.. o takiej przyznam, że jeszcze nie słyszałam.

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna sprawa dziecko długo ma się czym zająć;d
  www.kataszyyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Krzesełkowe bierki :) Super !!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale super małe kolorowe krzesełka! :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP