czwartek, 16 sierpnia 2018

Jak urozmaicić dzieciom naukę w placówkach oświatowych i nie tylko.

Każdy rodzic oraz nauczyciel wie, jak bardzo dzieci nie lubią siedzieć w ławkach i wkuwać wiadomości z podręczników i innych książek. Szczególnie jest to uciążliwe dla młodszych dzieci w przedszkolu oraz w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Jak urozmaicić dzieciom naukę w placówkach oświatowych i nie tylko, żeby nauka stała się przyjemnością a nie tylko obowiązkiem wie pracownia dekoracji Akatja, która tworzy naklejki z pomocami do nauki.

Nauka przez zabawę to doskonały sposób na ciekawe i szybkie przyswojenie wiedzy, która nie zawsze jest łatwa do zapamiętania, często nudzi dzieci. Czyż nie przyjemniej w przedszkolu uczyć się alfabetu z kolorową stonogą, skacząc po niej i bawiąc się w wymyślone przez Panie zabawy. Nauka liczenia będzie dużo atrakcyjniejsza podczas zabawy na olbrzymiej grze podłogowej Węże i drabiny, ponieważ gdy dzieci dobrze się bawiąc same nie wiedzą kiedy ta wiedza wchodzi im do głowy.


Do nauki języka angielskiego również znajdziemy kilka ciekawych propozycji, dzięki którym słówka zapamiętają się same podczas wspólnych zabaw.Okres przedszkolny to głównie zabawa, w szkole jest już trochę inaczej. Nauka staje się poważniejsza, a tematy coraz trudniejsze. Oprócz tabliczki mnożenia z której zapamiętaniem dzieci mają dużo problemu dochodzą później takie tematy jak kąty, czy pierwiastki chemiczne. Pamiętam jak syn robił sobie kartki z nazwami, których nie mógł zapamiętać i rozwieszał je na ścianach pokoju. Patrząc na nie, po pewnym czasie sam nie wiedząc kiedy miał już te nazwy w głowie. Tak też może być gdy przyczepimy na schody w szkole naklejki z pierwiastkami chemicznymi, wzory matematyczne, części mowy, daty historyczne a dla młodszych dzieci alfabet. Zresztą sami nauczyciele wiedzą z czym dzieci mają największy kłopot i dzięki temu mogą wybrać odpowiednie naklejki. Oprócz wiedzy można nakleić hasła przypominające o zasadach panujących w szkole oraz zasadach kulturalnego zachowania, albo jak należy udzielać pierwszej pomocy.


Oprócz naklejek na schody w ofercie pracowni dekoracji Akatja znajdziecie naklejki ścienne oraz  naklejki podłogowe. Bardzo mi się spodobała ta innowacyjne zrobiona naklejka ścienna z tabliczką mnożenia oraz naklejka podłogowa przedstawiająca kątomierz. Dzięki tak obrazowemu pokazaniu kątów, uczniowie nie muszą sobie już tego wyobrażać, wystarczy, że otworzą drzwi i będą widzieli jaki to kąt.
Moim zdaniem każda innowacyjna metoda nauczania, dzięki której można choć trochę  pomóc w przyswojeniu trudnych dla dzieci tematów i zagadnień zasługuje na zainteresowanie i wdrożenie w placówkach oświatowych oraz klubikach pomagających rozwijać się dzieciom.

Warto inwestować w takie pomoce naukowe, za przystępną cenę, dzieci będą mogły bawić się i uczyć jednocześnie przez wiele lat.


*Post powstał we współpracy z marką Akatja.pl

28 komentarzy

 1. swietny pomysł z tabliczką mnożenia, ale zegar na podłodze w sali wymiata :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie najbardziej podoba się naklejka pod drzwiami pokazująca kąty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kąty to trudny temat dla dzieci, a takie naklejki fajnie to wizualizują.

   Usuń
 3. Super pomysły, naklejki na schody mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądra i przedsiębiorcza placówka edukacyjna. Przepiękne zdjęcia. Aż sama chętnie bym poszła do takiej szkoły dla przedszkolaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka szkoła, każda może być wystarczy chęci i zakup takich pomocy edukacyjnych.

   Usuń
 5. Super, a wycieraczkę z kątami chyba sobie nawet do domu sprawię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne pomoce naukowe :) Szkoda, że wiele szkół nie stać na zakup tego typu rozwiązań :(

  OdpowiedzUsuń
 7. To wszystko wygląda super i do placówek oświatowych nadaje się idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne są te dywany! Z takim wystrojem sali wiedza sama wchodzi do głowy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo inspirujące. :) Nauka przez zabawę jest doskonałym pomysłem. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla dyrektorów szkół artykuł obowiazkowy. O ile przyjemniej byłoby w takiej szkole. Przyjemne z pozytecznym

  OdpowiedzUsuń
 11. U nas szkoła niestety nie jest zbyt kolorowa :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Naklejki świetnie wyglądają, choć moim zdaniem najlepiej sprawdzą się do nauki w komplecie z zaangażowanym i kreatywnym nauczycielem, który będzie wiedział, jak je wykorzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. To jest wspaniałe! Na pewno dzieci w ten sposób szybciej przyswajają podstawową wiedzę. Uczy, bawi i jest wspaniałą atrakcją. Ekstra! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Super sprawa, w naszym przedszkolu jest dużo takich pomocy

  OdpowiedzUsuń
 15. Pomysły fantastyczne, jak najwięcej tak świetnie wykorzystanych przestrzeni. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. W szkole, gdzie pracuje na korytarzu jest gra w klasy, dzieciaki bardzo to lubią.

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny patent - zwłaszcza dla dzieci, które są wzrokowcami :)

  OdpowiedzUsuń
 18. super są takie pomysły, taki ze schodami jest nawet w naszej szkole

  OdpowiedzUsuń
 19. Rewelacyjne pomysły :) nas czeka jeszcze daleka droga zanim pójdziemy do szkoły czy też przedszkola :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP