środa, 25 listopada 2015

Książka Kevin sam w domu.

Już minęło 25 lat jak Kevin sam w domu zagościł przed świętami na telewizorach i pojawia się w naszych domach co roku. Nie każdy musiał go oglądać (czyli np. ja), ale każdy o Kevinie słyszał.

W tym roku pojawiła się książka Kevin sam w domu, oczywiście oparta na scenariuszu filmowym.

Tytułowy Kevin, mały rozrabiaka, po kolejnych psotach zostaje odesłany do swojego pokoju. Chłopiec marzy aby zostać samemu w domu, bez rodziców i rodzeństwa. Jego marzenie się spełnia. W końcu może robić co chce.
W czasie nieobecności domowników  złodzieje postanawiają obrabować jego dom. Kevin jako zaradny rozrabiaka zastawia na nich wiele pułapek.

Tak naprawdę nie ten śmieszny fragment książki jest najważniejszy. Po samotnej Wigilii Kevin uświadomił sobie co jest w życiu najważniejsze. Nie ważne są drogie prezenty, lody jedzone na obiad itp. Najważniejsza w życiu, a szczególnie w czasie Świąt jest rodzina: wspólne zabawy, wspólne przygotowywanie potraw, strojenie choinki, wspólny posiłek przy stole. Często gdy tego nam zabraknie, tak jak Kevinowi, dopiero wtedy to doceniamy.
Książka jest bardzo pięknie wydana, a jej kartki zdobią ładne ilustracje.

 Książka Kevin sam w domu w tym roku będzie naszą lekturą na Boże Narodzenie, ponieważ jest piękną świąteczną opowieścią z tak ważnym przesłaniem, że rodzina powinna być dla nas najważniejsza.11 komentarzy

 1. No proszę nie miała, pojęcia, że wydano książkę o Kevinie, p.s. u nas w tym roku już leciały w TV obie części Kevina

  OdpowiedzUsuń
 2. ale fajna, ja też chcę taką :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł z tą książką:) Moja rodzina uwielbia Kevina:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, ostatnio wszędzie widze tę książkę :) Zaczyna mnie coraz bardziej intrygować!

  OdpowiedzUsuń
 5. już przygotowana jako gwiazdowy prezent ... w końcu święta bez Kevina to nie święta :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeeejciu jaka cudna ta ksiazeczka. Sama bym ja z chęcią przeczytala. Mimo 25 skończonych lat dalej uwielbiam Kevina ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka! Polecam każdemu! Doskonała propozycja dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miało być pod choinkę, dzieciarnia i my dorwaliśmy się do książki od razu po przyniesieniu z księgarni. Czekamy na kolejne części bo jest cudowna!!! Wspaniały wydawniczy pomysł! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest Kevin - są święta:) Myślałam, ze to ksiażka tylko dla dzieci Kupiłam dzieciakom pod choinkę i nim schowałam przed nimi prezent przeczytałam sama kilka razy - jako prawdziwa, wieloletnia fanka Kevina. W końcu spędziłam z nim prawie wszystkie swięta od urodzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP