poniedziałek, 5 grudnia 2022

Wyścig z misiem - Rebel

 Miś, mysz i koza to przyjaciele, którzy od czasu do czasu lubią bawić się w wyścigi. Macie ochotę dołączyć do nich w grze planszowej dla dzieci od 4 roku życia Wyścig z misiem wydawnictwa Rebel? Jeśli tak to koniecznie przeczytajcie na czym polega ta gra.Wyścig z misiem - Rebel


W skład gry wchodzi:

- 3 części planszy

- 49 kart ruchu

- 5 kart graczy

- 5 figurek 3 przyjaciół


Celem gry jest oczywiście wygranie wyścigu swoim pionkiem. Każdy pionek składa się z wizerunku trzech przyjaciół. Na początku należy złożyć planszę i każdemu z graczy rozdać po jednej karcie ruchu, której gracze nie pokazują innym uczestnikom zabawy. Każdy z graczy kładzie kartę ruchu przed sobą, lub przed innym uczestnikiem, z założeniem, że jeden gracz może mieć tylko jedną kartę ruchu przed sobą. Osoba która zaczyna pokazuje jaką ma kartę ruchu i zgodnie z nią wykonuje swój ruch. 

Mamy następujące karty ruchu: 


Postępując zgodnie z kartami ruchu rzucamy kostkami poszczególnych zwierzątek, lub kręcimy dyskiem obrotowym, albo trafiamy na niedźwiedzią kupę i albo mamy szczęście, albo pecha. Tak poruszamy się po planszy, aż do momentu, gdy ktoś dotrze na finałowe pole. Jest to wariant podstawowy tej gry. Do wyboru mamy jeszcze wersję uproszczoną dla najmłodszych graczy oraz przyśpieszoną dla tych niecierpliwych.
To bardzo prosta w swej motoryce gra, lecz ciekawa z pewną nutą strategii, bo to my decydujemy czy zostawić sobie daną kartę ruchu czy dać ją komuś innemu. Myślę, że czas przy niej będzie mile spędzony dla całej rodziny.