czwartek, 1 grudnia 2022

Czytaj i baw się - Akademia Mądrego Dziecka

 Seria książeczek dla maluchów i dzieci przedszkolnych Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids, co rusz zachwyca mnie swoimi nowymi seriami. Gdy już myślę, że  nic nowego nie da się wymyślić, po raz kolejny zostaję zaskoczona pomysłowością twórców. Tym razem chciałabym wam przedstawić najnowszą propozycję, czyli serię Czytaj i baw się.Czytaj i baw się - Akademia Mądrego Dziecka


Czytaj i baw się to połączenie fantastycznej zabawy puzzlowym elementem, zawartym w książeczce, zadaniami do wykonania oraz piękną szatą graficzną. W naszej kolekcji znalazły się dwie książeczki: Dzień na farmie oraz Zwiedzamy miasto.

W książeczce Zwiedzamy miasto maluchy jadąc autobusem będą liczyć czerwone samochody jadą ce po ulicy, poobserwują dzieci bawiące się na placu zabaw, pojadą na piknik za miasto i będą mogły policzyć kaczki w sadzawce.
Natomiast z książeczką Dzień na farmie, maluchy dowiedzą się, że dziecko krowy to cielę, owcy to jagnie itd. Zobaczą kto odpoczywa w stodole i skubie siano, policzą jajka,  czy marchewki na polu.

Obie książeczki to świetna zabawa jaką sprawi wyjmowany element, który można ustawiać na każdej ze stron, oraz fantastyczna nauka przez zabawę.