środa, 30 listopada 2022

Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

 Pędzące żółwie. Wyścig do choinki wydawnictwa Egmont, to świąteczna wersja popularnej gry planszowej dla przedszkolaków od 5 roku życia, której celem jest jak najszybsze dotarcie do mety swoim żółwiem, czyli w tym wypadku do choinki.


W skład gry wchodzi:
- świąteczna plansza
- 5 figurek żółwi w nowych kolorach
- 52 zimowe karty ruchu
- 5 płytek z żółwiami w czapkach
Każdy z graczy, nie pokazując innym, losuje swoją płytkę z kolorem żółwia, niewykorzystane płytki należy odłożyć do pudełka, tak żeby nie było widać ich kolorów. Następnie za pomocą kart ruchu poruszamy się żółwiami na planszy. Należy poruszać się według wskazówek na karcie (do przodu lub do tyłu) żółwiem w danym kolorze, nawet jeżeli nie jest on nasz. Oczywiście nie wszystkie karty ruchu są w konkretnych kolorach, jest również pula kart tęczowych, gdzie gracz sam wybiera kolor żółwia. Żółwie są leniuszkami, dlatego chętnie korzystają z podwózek, to znaczy, że możemy wejść jednym żółwiem na plecy innego żółwia i gdy on będzie się poruszał do przodu, to zabierze ze sobą wszystkie żółwie, które ma na sobie. Gdy jakiś żółw dotrze do choinki, gracze pokazują jakim kolorem żółwia grali. Wygrywa osoba, której żółw przekroczył jako pierwszy metę, lub był jej najbliżej. Jest to jej podstawowy wariant. W instrukcji znajdziecie również wariant dla starszych graczy.

Gra ta ma bardzo proste zasady, takie same jak jej podstawowa wersja. Jest to bardzo ciekawa gra dla najmłodszych graczy ponieważ wywołuje dużo emocji, dzięki swojej losowości, ale również strategii. Wiadomo, że będziemy chcieli, żeby to właśnie nasz żółw był najszybszy, ale czasami dla zmylenia przeciwnika, warto poruszyć się innym kolorem, chociaż nie zawsze taka zmyłka zadziała, jeżeli poruszymy się akurat żółwiem naszego przeciwnika. Czyli mamy do wyboru, albo przeć do przodu, gdy tylko jest to możliwe, tylko własnym żółwiem, albo grać strategicznie, sprytnie i próbować przechytrzyć przeciwników. Cokolwiek nie postanowimy i tak będziemy dobrze się bawili w tym szaleńczym pędzie naszymi żółwiami do świątecznej choinki.

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Wydawnictwo: Egmont