niedziela, 20 listopada 2022

Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce

 Boże Narodzenie to wyjątkowe święto w tradycji chrześcijańskiej, do którego warto się dobrze przygotować w gronie całej rodziny. Bardzo pomocną do tego będzie gra Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce wydawnictwa Familium.pl, która przybliży najmłodszym członkom rodziny wiele ciekawych informacji związanych z Bożym Narodzeniem oraz pozwoli miło spędzić czas w gronie najbliższych.


Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce


W skład gry wchodzi:

- plansza

- figurki

- żetony

- karty


Celem gry jest doprowadzenie Maryi i Józefa do Betlejem, po drodze zbierając zgubione przez Trzech Króli i pasterzy: złoto, kadzidło, mirra i jagnięta. Rodzina dzieli się na dwie lub trzy drużyny po minimum dwie osoby i porusza się pionkiem Maryi i Józefa pole po polu wykonując zadania z kart. Na każdej karcie znajduje się informacja związana ze świętami oraz zadanie jakie należy wykonać.
Zadania do wykonania to kalambury. Jedna osoba z danej drużyny przedstawia hasło, a wszyscy mają za zadanie je odgadnąć. Która drużyna pierwsza odgadnie, ta zdobywa żeton i przesuwa pionek na kolejne pole. Gdy pionek dotrze do końca wędrówki następuje podliczenie zdobytych punktów z żetonów.


Jak widzicie sama gra jest bardzo prosta i jej głównym celem jest przybliżenie uczestnikom informacji związanych z Bożym Narodzeniem oraz wspólną, wesołą zabawę integrującą rodzinę. Dzięki wspólnej grze uczestnicy mogą  miło spędzić ze sobą czas  oraz poczuć magię świąt.