piątek, 18 listopada 2022

Bajkowi bohaterowie

 To już kolejny przegląd wydawnictwa HarperKids, którego głównymi bohaterami są bohaterowie znanych i lubianych bajek. Tym razem chciałabym wam zaprezentować książki z konikami My Little Pony, Muminkami oraz magicznymi stworzeniami.Muminki ABC


Muminki ABC to wierszowana książka do nauki literek. Na każdej stronie znajdziemy krótki rymowany wierszyk, zaczynający się na kolejne litery w alfabecie, a jego głównymi bohaterami są oczywiście bohaterowie znanej każdemu dziecku bajki o Muminkach.
Dzięki mądrym, acz lekkim w odbiorze wierszykom młodzi czytelnicy będą mieli okazję poćwiczyć z Muminkiem, Włóczykijem, Paszczakiem i innymi bohaterami tej bajki, alfabet. Dodatkowym atutem tej książki oryginalne ilustracje, które powstały na bazie grafik Tove Jansson.


Jak schwytać ... Bajki 5 minut przed snemJak schwytać... to wesołe, kolorowo zilustrowane historyjki, które opowiadają jak dzieci próbują złapać bajkowe postacie takie jak: jednorożec, dinozaur, elf, potwór, wróżka zębuszka czy syrenka. Każda z historyjek jest dość krótka i napisana w formie wierszowanej, dzięki czemu idealnie nadają się na czytanie przed snem.Jeżeli chodzi o samą tematykę bajeczek jest wciągająca dla młodego czytelnika, bo któż by nie chciał się dowiedzieć jak schwytać tak ciekawe magiczne postacie jak wróżka zębuszka czy pomocnika Świętego Mikołaja Elfa. Myślę, że ta książka spodoba się wielu małym czytelnikom.


My Little Pony. Bajki 5 minut przed snem


Jeżeli wasz maluch jest fanem przygód kucyków z Zatoki Grzyw to ta książka jest dla was, ponieważ znajduje się w niej sześć nowych opowiadań na podstawie odcinków serialu animowanego My Little Pony: Izzy szuka natchnienia, Magia w opałach, Portret księżniczki, Sława alikorna, Zamiana znaczków, Jednorożcowa nocowanka.
W Opowiadaniach znajdziecie głębsze przesłania takie jak: najważniejsze, aby być sobą, największą moc mamy wtedy, gdy działamy razem, że liczy się przyjaźń, że trzeba wczuć się w drugą osobę żeby zrozumieć co ona przechodzi i co czuje, że prawdziwy dom jest tam gdzie są nasi prawdziwi przyjaciele.