piątek, 28 marca 2014

Lulek.tv - gry dla przedszkolaków.

Od kilku tygodni testujemy serwis z grami dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przyszedł czas na podzielenie się opinią o serwisie Lulek.tv z wami.


W Lulandii znajduje się 10 różnych tematycznie krain: Wieś, Zamek,  Mój Dom, Morska Wyprawa,  Las, Stacja Muzyczna, Stacja kolejowa,  Moja Szkółka,  Kreatywna Kraina, Sklep.

Serwis oferuje gry edukacyjne, piosenki, kolorowanki, naukę liter, liczb, naukę języka angielskiego. Uczy również czynności samoobsługowych takich jak mycie zębów, głowy, ubierania się, nakrywania do stołu czy też robienia prania (segregowanie prania na białe, kolorowe, czarne).

 Do poszczególnych krain wchodzi się z Lulandii.


Oto one krainy w Lulandii:

ZAMEK - nauka nakrywania do stołu, nauka komponowania ubrań, łączenie przedmiotów z postaciami, bajki, odróżnianie owoców i warzyw itd.WIEŚ - dzieci poznają zwierzęta, uczą się uprawiać rośliny, gra zręcznościowa - łapanie owoców itp.


MÓJ DOM - nauka figur geometrycznych, zabiegi toaletowe, jak mycie głowy, zębów, golenie taty, malowanie mamy :) nauka prania, dobieranie w pary skarpetek, Pory roku, zegar, robienie pizzy, nauka o Polsce.


MORSKA WYPRAWA - dzieci poznają dzikie zwierzęta, dopasowują zwierzę do cienia, płyna statkiem pirackim itd.


LAS- poznają leśne zwierzęta, nauka liczenia, poznajemy grzyby itd.


STACJA MUZYCZNA - nie trzeba tłumaczyć :)


STACJA KOLEJOWA - Kierujemy ruchem kolejowym, nauka liczenia.


MOJA SZKÓŁKA - nauka literek i cyferek po polsku i angielsku.


KREATYWNA KRAINA - ulubiona kraina mojej córci oczywiście :)


SKLEP - można tworzyć kompozycje kwiatowe, zabawa w sklep, Można wydrukować własne banknoty :) nauka alarmowych numerów, nauka znaków drogowych itd.


Możemy nawet stworzyć własny dom.Każdy wie, że za długo przed komputerem nie jest wskazane, a wręcz może być szkodliwe dla dzieci. Serwis i o tym pomyślał. Rodzic może ustawić budzik na 15, 30 ,45 albo 60 minut. Jak dla mnie oprócz budzika mogłaby być blokada dalszego grania a wtedy byłoby już naprawdę super.

Patrycji serwis Lulek.tv bardzo się spodobał. Gry i zabawy są bez przemocy, a wręcz przeciwnie uczą dzieci wielu pożytecznych rzeczy. Ja jako rodzic interesujący się tym w co moja córka gra, nie muszę się przejmować, że źle to na nią wpłynie albo, że znajdzie tu nieodpowiednią dla siebie zabawę. Dzięki temu serwisowi Pati w tej chwili umie segregować pranie lepiej niż ja :) 
Tak duży jest wybór gier i zabaw, że jeszcze długo będziemy odkrywać od nowa krainy w Lulandii. Pati może również wyżyć się artystycznie, nie koniecznie tak jak ostatnio z farbami :) Lubi tworzyć pisanki, laurki, układać puzzle, kolorować. Rodzić dziewczynki, czy też chłopca znajdzie tu coś dla siebie.


Chętnie polecę wam Lulek.tv , bo warto. Gry są edukacyjne i bezpieczne dla dziecka. Idźcie grać ale oczywiście  z umiarem.

 Można wybrać opcję darmową, lub wykupić gry premium.