piątek, 27 stycznia 2023

Akademia Mądrego Dziecka - nowości styczeń

 Cóż nowego pojawiło się w naszej ulubionej serii dla najmłodszych czytelników wydawnictwa HarperKids.pl Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem mamy kontynuację już znanych nam dobrze serii: Pierwsze słowa oraz Pierwsze bajeczki.Pierwsze bajeczki

Do tej serii dołączyły takie tytuły jak: Dzień dobry, pani doktor! oraz Smacznego, żyrafiątko. 

Dzień dobry, pani doktor! to bardzo ważna książeczka dla maluchów, które wybierają się do lekarza na szczepienie lub inną wizytę. Małe dzieci boją się takich miejsc, żeby je z nimi trochę oswoić warto od małego czytać im takie książeczki, które pokazują te miejsca jako coś czego nie powinniśmy się bać.

 Dzięki kolorowym obrazkom, ruchomym elementom przychodnia i lekarz nie wydają się takie straszne, wręcz są ciekawe i dziecko idąc do prawdziwej przychodni może kojarzyć pokazane sprzęty z książeczki w realnym życiu, dzięki czemu nie będzie się ich tak bało.
Smacznego, żyrafiątko to przemiłe opowiadanie o małym żyrafiątku, które niedawno przyszło na świat, które opowiada o tym czym żywi się taki maluch. najpierw jest to mleko mamy, potem idą do wodopoju, żeby na koniec znaleźć drzewo z przysmakiem żyraf. 

Tutaj również znajdziemy ruchome elementy oraz przepiękne, kolorowe ilustracje, które tak lubią maluchy.


Pierwsze słowa

Pierwsze słowa to jedna z pierwszych serii, jakie pojawiły się w Akademii Mądrego Dziecka. Mamy już w niej 22 książeczki w tym najnowsze: Ubrania oraz Warzywa.Jak same tytuły mówią są to propozycje z których maluchy poznają części garderoby oraz warzywa te powszechnie znane oraz ciut mniej takie jak bakłażan, cykoria czy batat. Dzięki ruchomym elementom nasi czytelnicy będą mogli wyciągnąć z ziemi rzodkiewkę, zobaczą co znajduje się w zielonym strączku, czy zobaczą jak dojrzewają pomidorki na krzaczku. Natomiast w książeczce o ubraniach będą mogli zmienić wzór na sukience, kolor skarpetek czy założyć czapkę na głowę chłopca.