piątek, 23 grudnia 2022

Bajkowi bohaterowie - grudzień

Cóż tym razem przygotowało dla najmłodszych wydawnictwo HarperKids.pl? Otóż tym razem głównym motywem przewodnim będą zimowa i święta oraz Basia i jej małpka. 
Świąteczny zeszyt zadań z naklejkami 
 Zimowy zeszyt zadań z naklejkami
Są to dwie pozycje z serii Bing dla najmłodszych czytelników, które wprowadzają najmłodszych w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i zimowych zabaw. Wraz z sympatycznymi bohaterami czytelnik, raczej z pomocą rodzica, będzie mógł oddać się radosnemu naklejaniu, rysowaniu, dekorowaniu, wycinaniu śnieżynek, czy lampionów, również wyszukiwaniu poszczególnych elementów obrazków. 

Jest to przyjemna zabawa dla najmłodszych, których cieszy dobieranie i wklejanie naklejek oraz rysowanie.Zimowe opowieści

Mowa o dwóch zbiorach trzech opowiadań. Jeden napisany prostszym językiem ze świata Binga, a drugi napisany co nieco bardziej złożonym językiem ze świata Tomka i przyjaciół. Są to utrzymane w świątecznym, śnieżnym nastroju opowieści.
Bing wraz z przyjaciółmi otwiera prezenty, czeka z niecierpliwością na śnieg, a gdy ten się wreszcie pojawia to czerpie z tej okazji pełnymi garściami, również posila się przygotowanymi przez siebie pierniczkami.
Dla Tomka i innych lokomotyw śnieg jest bardziej przeszkodą, którą trzeba przeskoczyć, utrudnieniem któremu stawia się czoła. Dzielne lokomotywy odśnieżają tory, współpracując ze sobą przeprowadzają akcje ratunkowe, roznoszą prezenty dla dzieci na święta, a nawet wypatrują świętego Mikołaja.


Basia i Misiek Zdzisiek. Gdzie jest Małpka?
Jest to książka z serii wodne czary-mary z małą ilością tekstu, prostą fabułą, traktującą o poszukiwaniu małpki i dużą ilością białych pól, które można wypełnić za pomocą mazaka, napełnianego wodą. Dziecko może zaangażować się w poszukiwania zaginionego zwierzaka poprzez satysfakcjonujące nadawanie barw bezbarwnym przestrzeniom i odkrywanie jakie tajemnice one kryją.